Ayda Su Bulundu!

Bugün googlede arama yapmak için açtığımda karşıma çıkan içinde ayın resmedildiği googlenin yeni doodle’si ( özel günler için hazırladığı logo ) ilgimi çekti, incelediğim de ise NASA’nın yeni duyurduğu bir haberi konu etmesi : ayda su bulunmuş!

Nasa’dan geçen günlerde gelen bu haber, bir çok kişiyi sanırım heyecanlanlatmıştır. Bu yazıyı okuyorsanız büyük olasılıkla sizde bunu yeni duydunuz; benim gibi… Google sanırım bu şekilde davranarak bu haberin yayılmasına katkıda bulunuyor.

NASA’nın Ay Kraterleri Gözlem ve Algılama Uydusu’ndan sorumlu araştırmacı Anthony Coleprete dün düzenlediği basın toplantısında “Gerçekten evet, su bulduk. Hem de az değil, önemli miktarda” demesi üzerine tüm dünyada, Ay’da su keşfedilmesinin ardından büyük bir heyecan daha başladı. NASA, Ay’da suyu ise, güney kutbu bombardımana tutarak buldu.

Google ise dünya tarihine geçecek bu anı es geçmedi. Global doodle’ı ile kullanıcılarını karşılayan Google, “Discovery of water on the moon” yani “Ay’da suyun keşfi” başlığı ile bunu kullanıcılarına duyurdu. Bu özel logoyu tıklayan kullanıcılar ise İngilizce olarak “water on the moon” (Ay’da su) aramasına otomatik olarak yönlendiriliyor.

Yazı dolaşımı

Exit mobile version