Türkiye’ye Vize Uygulamayan Ülkeler

Askere gidecek arkadaşım, vizeleri soruyor bana, ben ise ülkeler arası vizeleri anlıyorum. Halbuki o dersleri sormuştu. :) Gülmekten kırıldık, neyse ki google amca hemen imdadımıza yetişti: aşağıdaki bilgileri bulduk ama sonuçta bizim işimize yaramayacak…

Belki merak eden vardır, işte buyrun:

Antigua-Barbuda, Arjantin, Arnavutluk, Bahamalar, Barbados, Belize, Bolivya, Bosna-Hersek, Brezilya, Ekvador, El Salvador, Fas, Fiji, Filipinler, Guatemala, Güney Afrika Cumhuriyeti, Gürcistan, Haiti, Hırvatistan, Honduras, Hong Kong, İran, Jamaika, Japonya, Karadağ, Kazakistan, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kolombiya, Kore Cumhuriyeti (Güney Kore), Kosova, Katar, Kosta Rika, Libya, Lübnan, Makau Özel İdare Bölgesi, Makedonya, Maldivler, Malezya, Mauritus, Nikaragua, Pakistan, Palau Cumhuriyeti, Paraguay, Rusya, St. Vincent-Grenadines, Singapur, Solomon Adaları, Sri Lanka, Suriye, Svaziland, Şili, Tayland, Trinidad-Tobago, Tunus, Tuvalu, Tacikistan, Tanzanya, Uruguay, Ürdün, Venezuela.

Not: Tabii, bunlarla vizemiz yok ama yine de bazı şeyler gerekebiliyor: ayrıntıları büyükelçiliklerinden alabiliyorsunuz.

Biz burada bir kaç genç, brezilya ve arjantin gibi ülkelerin olmasına çok sevindik, uzakdoğu ülkelerinin olmasına da çok sevindik. Örneğin bir sonraki dünya kupası brezilya da ve pek sıkıntı çekmeden oraya ülkemiz vatandaşları pasaportlarıyle beraber gidebilecekler. Heyooo!

Yazı dolaşımı

Exit mobile version