ZTE ZYXEL Modem IP Adresi ve Şifre Bilgileri

ZTE ZYXEL marka model bir modem kullanıyordum, bu modelde yaşadığım bazı sorunlar nedeniyle reset atmam (fabrika ayarlarına döndürmek) gerekti. Fakat modemin giriş şifrelerini unutmuştum. Daha doğrusu hiçbir şifre atamamıştım. Modem şifreleri ne işe yarıyor? Modem şifreleri ile modemin arayüzüne ulaşıp çeşitli modem ayarları yapabiliyoruz. ZTE ZYXEL model modemlerin standart giriş İP bilgileri ve fabrika çıkışlı modem yönetici şifreleri yer alıyor. Bunları girerek modemin yönetici arayüzüne ulaşabiliyorsunuz. ZTE ZYXEL model modemlerin arka kapı IP adresi, admin / yönetici kullanıcı adı ve şifresi ise şu şekilde:

ZTE ZYXEL Admin Kullanıcı Adı ve Şifresi

Modem Arayüzü IP adresi: 192.168.1.1
Modem Arayüzü Kullanıcı Adı: admin
Modem Arayüzü Şifresi: ttnet

Eğer daha önce modem şifrelerini değiştirdiyseniz ve unuttuysanız, modemde yer alan reset tuşuna 10 saniye basılı tutun ince uçlu bir kalemle mesela… Modem resetlendikten sonra buradaki kullanıcı adı ve şifre ile yönetici arayüzüne ulaşabilirsiniz. Tabii bu işlem sonrası kurulum ayarlarını yeniden yapmanız gerektiğini, ADSL şifre ve kullanıcı adını bilmeniz gerektiğini unutmayın.

ZTE ZYXEL model bir sürü modem var çoğunun bilgisi bu şekilde. Tabii içlerinde farklı olan var mı ben tespit edemedim, neredeyse hepsi bu şekilde. Özellikle TTNet abonesi olan kullanıcıların modem bilgileri bu şekilde demem daha doğru olur herhalde. Diğer internet hizmeti sunan şirketlerde şifreler bu şekilde olmaz, yani Superonline aldıysanız onun şifresi muhtemelen superonline dir veya size şifreyi verirler.

Exit mobile version