WordPress bakım dolayısıyla site uygun değil hatası çözümü

Açık kaynak kodlu WordPress sistemi ile kurulu bir internet siteniz varsa güncelleme sırasında başınıza gelecek olan hatalardan/sorunlardan bir tanesi de “Zamanlanmış bakım dolayısıyla site uygun değil. Bir kaç dakika içinde tekrar kontrol edin.” hatasıdır/sorunudur. Güncelleme yapıldığı sırada bu hata kodu karşınıza çıkar ve sitenize / yönetici panelinize ulaşmak istediğinizde bile bu hatayla karşılaşırsınız. Fakat bu sorunun çözümü aslında çok basit, bunun yanında kendi kendine de sorun ortadan kalkabiliyor. 

Zamanlanmış bakım dolayısıyla site uygun değil. hatasını nasıl düzeltiriz?

WordPress üzerinde güncelleme yaparken sitenizin herhangi bir linkini açtığınızda aşağıdaki açıklama beyaz bir ekranda karşınıza çıkar. Bu bir sorun değil, bilgi notudur. Güncellemenin sağlıklı bir şekilde tamamlanmadığı durumlarda ortaya çıkar. Genellikle “geçici” bir sorundur, kendiliğinden ortadan kalkar fakat bazı durumlarda bu açıklama yazısı ekranda uzun bir süre kalabilir.

Zamanlanmış bakım dolayısıyla site uygun değil. Bir kaç dakika içinde tekrar kontrol edin.

Bu açıklama yazısının ortadan kalkması için öncelikle 2-3 dakika bekleyin ve sonrasında ctrl + f5 tuşlarına basarak sayfayı yenileyin. Tarayıcı önbelleğini de silebilirsiniz. Sonrasında sayfaya tekrar giriş yapmayı deneyin. Eğer başarısız olursa ve sayfada hala aynı açıklamayı görürseniz sitenizin FTP hesabına giriş yapmanız gerekiyor.

Bakım modunu iptal etmek

Bakım modunu iptal etmek için FTP hesabınıza giriş yapın. Ana dizinde yer alan .maintenance (bakım) dosyasını, bulup silin. Böylelikle bakım modu iptal edilmiş oluyor. Tekrar sitenize giriş yapabilirsiniz. Eğer bu dosya FTP ana dizininde yer almıyorsa biraz bekleyin siteniz zaten açılacaktır.

Benzer Yazılar

Exit mobile version