Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu hatası

Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu

Instagram, Dünyanın en popüler uygulamalarından biri. Bu uygulama üzerinde cep telefonunuz üzerinden giriş yapmak istediğinizde – bazı kullanıcılar bu hatayı alıyor – “Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu (Sorry there was a problem with your request)” şeklinde bir hata ile karşılaşabilirsiniz. Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu hatası çözümü bu makalemde sizlere anlatacağım. Üzgünüz, isteğinizle ilgili bir sorun oluştu hatası ile karşılaşan herkes için tek bir çözüm yöntemi yok; bu sorundan kurtulmak için yazımda belirtilen çözüm önerilerini sırasıyla denemeniz gerekiyor.

Instagram error: Sorry there was a problem with your request

Android veya iOS işletim sistemine sahip cihazlar açısından bakıldığında “Üzgünüz, isteğinizle ilgili bir sorun oluştu hatası” her iki işletim sisteminde de meydana geliyor. Telefonunuzun modeli veya işletim sistemi fark etmiyor anlayacağınız. Bu hata sunucunun yanıt vermemesi ve sizin hesaba giriş yapamamanızla sonuçlandırıyor olayı.

Dünyanın en popüler uygulamalarından biri de Instagram uygulaması.

Instagram popülerliğinin getirdiği sonuçlardan biri olsa gerek sürekli güncelleme alan ve yenilikleri duyuran bir cep telefonu uygulaması. Bu güncellemeler genelde hataları kapatmak veya yeni özellikler katmak için yayınlanıyor ancak her ne kadar yeni yayınlanan her güncelleme ‘stabil‘ olsa da beraberinde sorunları da getirebiliyor. Bunlardan bir tanesi de bir çok kullanıcının karşı karşıya kaldığı “Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu” hatasıdır.

Uygulama üzerinde kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapmak istediğinizde karşınızda bu hata geliyor. Bu hatanın tek bir çözümü yok maalesef; Instagram çok büyük bir uygulama ve hata kodu/şekli benzer olsa da çözümü herkes için aynı olmuyor. Böyle bir hatanın kaynağı lokasyona, cihazınıza, işletim sisteminize bağlı olarak değiştirebilir ancak hatanın kesin kaynağı Instagram olduğu kesin, sizinle bir alakası yok ama çözümü yine maalesef siz bulmalısınız. Ben de sizlere bir kaç öneri de bulunacağım.

Üzgünüz, isteğinizle ilgili bir sorun oluştu hatası bu şekilde cep telefonunda uyarı şeklinde karşınıza çıkıyor.

instagram Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu hatası çözümü

Öncelikle şunları belirteyim; bu hatayı aldığınızda instagram hesabınıza dizüstü bilgisayarınızdan veya masaüstü bilgisayarınızdan herhangi bir tarayıcı üzerinden giriş yapmaya devam edebilirsiniz. Sorun cep telefonlarında ortaya çıkıyor. Öncelikle uygulamayı cep telefonunuzdan silmeyi deneyebilirsiniz. Telefona format attıktan sonra da sorun genellikle ortadan kalkıyor. Ancak bunlar uzun zaman alacak işler. O yüzden aşağıdaki önerileri takip edelim sırayla.

Uygulama önbelleklerini silebilirsiniz

Cep telefonunuz üzerinden ayarlar kısmına giriş yaparak aşağıdaki adımları takip edin ve uygulamanın ön belleğini ve veri dosyalarını tamamen silin.

Ayarlar > Uygulamalar > Instagram > Depolama > Veriyi Sil

Ayarlar > Uygulamalar > Instagram > Depolama > Önbelliği Temizle

Hatayı çözmek için VPN kullanabilirsiniz

Normalde aynı cep telefonuna, aynı mobil işletim sistemine, aynı versiyona sahip olduğunuz bir kullanıcı, uygulamayı rahatlıkla kullanabilirken siz kullanamıyorsanız lokasyon bazlı bir sorun oluşmuş olabilir. Bunun ortadan kaldırmak için, VPN uygulaması kullanabilirsiniz. Bunun için önerilen (Mozilla VPN gibi) uygulamaları kullanabilirsiniz. VPN açtıktan sonra Instagram uygulamasını açıp, tekrar giriş yapmayı deneyin. 1 – 2 saat bu şekilde Instagram uygulamasını kullandıktan sonra VPN’yi tekrar kapatın, eskisi gibi kullanmaya devam edin. Ama çözülmedi mi? Devam edelim…

Hesabınızı bir süreliğine kapatın

Bazı forumlarda benzer sorunlarla karşılaşanların çözüm önerilerini incelediğimde, instagram hesabını web üzerinden hesaba giriş yapıp kapatıp, 4 – 5 saat sonra tekrar açtığınızda sorun ortadan kalkabiliyor. Yani sorunun kendiliğinden ortadan kalkması gibi bir durum da söz konusu olabilir. Sabır gerektiren bir durum bu. : )

Başka bir telefondan hesabınıza giriş yapmayı deneyin

Bu sorun benim başıma da gelen hatalardan bir tanesi; arkadaşımın Instagram hesabına giriş yaparken “Üzgünüz, isteğinizle ilgili bir sorun oluştu hatası” alması üzerine bana haber verdi. Ben de şifresini istedim, kendi telefonumdan giriş yaptım. Sorun olmadığını, sağlıklı bir şekilde hesaba girdiğimi gördüm.

Böyle bir hatayla karşılaştığınızda, başka birinin telefondan hesabınıza giriş yapıp, Facebook hesabınızla Instagram hesabınızı bağlayın. Sonrasında kendi telefonunuzdan Facebook’a giriş yapın, sonra Instagram’a giriş yapmayı deneyin. Tabii ki “Giriş Yap” seçeneği ile değil, “Facebook hesabıyla bağlan” seçeneğiyle giriş yapın bu sefer. Sorunsuz bir şekilde uygulama açacaktır.

Bu sorun ile ilgili videolu anlatım

Bununla ilgili ayrıntılı bir anlatım var; bunu da izleyerek sorunu çözmeye çalışabilirsiniz:

Bu arada bir hatırlatma yapayım: birden fazla hesabı olan kullanıcıların başına bu hata çok gelebilir. Bazen burada yazanları yapsanız bile sorun düzelmeyebilir, bu çoklu hesap kullanımı sonucunda oluşan politika ihlali nedeniyle olabilir. Böyle bir durumda bir süre beklemeniz faydanıza…

Bazı forumlarda belirtilen 3. parti uygulamalar ile hesabınıza giriş yapmayı denemenizi ise ben önermiyorum.

Benzer Yazılar

Exit mobile version