Trabzon Hakettiği Kupayı Aldı

Evet… Tarih 5 Mayıs… Trabzonspor’a beraberlik yetiyor… 1-0 da öne geçiyorlar… Fakat Fenerbahçe’nin unutulmaz yıldızlarının ayaklarından kazanılan gollerle fenerbahçeye gerekli olan 3 puan yetiyor ve şampiyon oluyor… Teknik direktör: Şenol GÜNEŞ!.

Aradan yıllar geçiyor, yine aynı takım karşı karşıya… Bu sefer bir kupa finalinde… Fakat fenerbahçe bu kupayı uzun yıllardır kazanamamanın verdiği stresle sahaya çıkıyor; halbuki hırslı olması ve kupayı almak için elinden geleni yapması lazım… Fakat, Trabzonspor yine açık futbol oynuyor ama bu sefer rakibini iyi etüt etmenin verdiği rahatlıkla maçı 3-1 alıyor… Teknik direktör: Şenol GÜNEŞ!.

 

Evet, yaşamdan dakikalar etkinliği yüzünden maçın son 20 dk’sını sonradan izlemek zorunda kaldım; fakat değişen bir şey olmamış.. İlk dakikalardan itibaren fenerbahçe’ye doğru yerden, doğru ataklar yapan bir trabzonspor var idi karşımızda… Geriye düşmesine rağmen oyun disiplininden kopmayan, yapması gerekenleri büyük bir sabırla yapan bir trabzonspor izledik… İki takımında hava toplarında üstün olduğunu biliyordum, bu yüzden gollerin bu şekilde geleceğini düşündüm ama tek gol dışında tüm goller ayakla geldi.

Fenerbahçe’nin en büyük handikapı maça 1-0 geride ve 1 kişi eksik başlaması: yıllardır kupayı alamamış olması baskı oluşturmuş futbolcularda… Havanın sıcak olması, suların akmaması gibi sebebleri de bunlara katabiliriz. Fakat tam tersi olmalıydı; yüzlerini soğuk suyla yıkadıktan sonra maça büyük bir kazanma hırsıyla çıksaydılar maçı alacaklarına emindim. Hatta favorimdiler; fakat Trabzonspor yine aynı oyunu oynadı ve bu sefer oyunun ilk başlarında ” yine mi? ” dediğim gol kaçırma olayına fazla girişmediler: haftalardır gol yemeyen Volkan’a 3 gol atıp evlerine mutlu bir şekilde döndüler…

Fenerbahçe neden eksikti? Cevap çok basit: Guiza. Bu adam hakkında konuşmaya bile gerek yok, kop kapı kenarına… Oyunculara gelince; istekli değillerdi: bunun sebebini bilmiyorum, anlayamadım. Trabzonsporlu oyuncular ise buna rağmen çok istekli bir oyun sergilediler diyebilirim.

Trabzon oynadığı oyunla, hakederek aldı maçı. Bir fenerbahçeli olarak tebrik ediyorum!

Trabzonda sevinç görülmeye değerdi; son resimde ise en solda yer alan matematik hocamı görmek beni gülümsetti. :) ( kendisi kardeş takım olan karadenizspor’un da sanırım başkanı. )

Güncelleme: Yazıdaki tüm resimler silindi, tekrar bulamadım. Mazur görün.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık