Samsung M20 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Samsung M20 ekran görüntüsü nasıl alınır?

Samsung M20 ekran görüntüsü nasıl alınır?

Samsung tarafından 2019 yılında piyasaya sürülen Samsung M20, özellikle bataryası ve tasarımı ile dikkati çekti. Sınırsızım, Enerji doluyum, güçlüyüm vb. gibi sloganlar ile kampanyası ben bu yazıyı yazarken hala devam eden bu cep telefonunda ekran görüntüsü nasıl alınır? Cevabı aşağıda:

Samsung M20 Ekran Görüntüsü Alma

Bunun için yapmanız gereken cihazın üzerinde bulunan tuş kombinasyonunu kullanmak olacak. Samsung’un eski model cep telefonları üzerinde (özellikle Samsung S7 ve öncesi cep telefonlarında) her ne kadar güç (kilit) düğmesi ile menü düğmesine bastığınızda ekran resmi çekilir ve galerinize kaydedilse de yeni nesil telefonlarda (örneğin Samsung Galaxy S8 ve sonrası) ise bu tuş kombinasyonları biraz değişti. Bu sanırım Samsung yönetiminin aldığı kararlardan biri. Çünkü Samsung S8 sonrası tüm modellerinde artık ekran görüntüsü alma tuş kombinasyonu değişmiş durumda.

Samsung M20 ekran görüntüsü alma işlemi için tuş kombinasyonu: güç + ses kısma tuşuna basmak.

M20 ile ekran görüntüsü alma işlemini şu şekilde yapabilirsiniz: Cihazınızın yan – size göre sağ kısmında bulunan güç (kilit) ve ses kısma tuşlarına aynı anda (yani güç + ses kısma tuşlarına aynı anda) basarak 1 saniye beklerseniz, M20 ekran resmini çekecek ve telefonunuzun galerisine kaydedecektir.

Samsung M20 Ekran Görüntüsü Yakalama Tuş Kombinasyonu

Samsung M20 ile çektiğiniz ekran resimlerine Galeri uygulamasında otomatik olarak kaydedildiğinden, galeriye girerek çektiğiniz ekran görüntüsüne erişebilirsiniz. Yani çekmiş olduğunuz bu ekran resimleri telefonun dahili hafızasında Galeri > Sceenshots klasörüne kaydedilmektedir. Bu fotoğrafları bilgisayarınızdan görüntülemek istediğinizde ise Phone kısmına girip, DCIM içerisinde
Sceenshots klasörü içerisinde kaydedildiğini göreceksiniz.

Bununla ilgili videolu anlatımda yaptım, izlemek isterseniz:


Samsung M20 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Samsung son zamanlarda orta segmentte bulunan ve daha çok üst düzey telefonları alamayan ama aynı keyfi hiç olmazsa hem donanım hem de tasarım açısından yaşamak isteyenler için çıkarmış olduğu bu telefonun kullanımı da diğer Samsung cihazlar ile benzer. O yüzden kullanıcıların zorluk çekeceğini sanmıyorum. Ekran görüntüsü alma işlemi de gördüğünüz gibi çok basit.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere…

Yazı dolaşımı

Exit mobile version