Samsung Galaxy S7 edge pembe çizgi sorunu çözümü

1938 yılında kurulmuş olan Güney Kore merkezli dünyaca ünlü telefon şirketi Samsung’un son dönemde çıkardığı en iyi telefonlardan bir tanesi de Samsung Galaxy S7 Edge. Bu mükemmel akıllı cihaz GSMA tarafından 2016 yılı için En İyi Mobil Telefonlar ve Cihazlar kategorisinde ödüle layık bulunmuştu. Tabii her güzelin bir kusuru olur diyoruz ve Samsung Galaxy S7 Edge cihazlarında da sorunlarla karşılaşabileceğinizi söylemem gerek. Bu sorunlardan bir tanesi de pembe çizgi sorunu olarak biliniyor. Samsung Galaxy S7 Edge cihazlarda meydana gelen pembe çizgi sorununu herhangi bir teknik servise gitmeden kendinizde çözebilirsiniz. Yazımda Samsung Galaxy S7 Edge pembe çizgi sorunu çözümü yolları sizlerle…

Pembe çizgi sorunu

Samsung Galaxy S7 Edge Pembe Çizgi Sorunu

Samsung tarafından geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen ve büyük ilgi gören Samsung Galaxy S7 Edge modeli için Android 7.0 Nougat güncellemesi yayınlanmış, bu güncelleme sonrası farklı sorunlar ortaya çıkmıştı. Başta Reddit gibi paylaşım siteleri olmak üzere bir çok teknoloji forumunda Samsung Galaxy S7 Edge kullanıcılarının ekranlarında pembe çizgiler çıktığından şikayet ettiği görülmüştü. Bu durum cihaz ilk çıktığında da rapor edilmişti fakat özellikle Android güncellemesi sonrası daha da arttığı yorumları yapılıyordu. Bu sorunun kaynağı ise Samsung Galaxy S7 Edge cihazlarında ekranda dikey bir şekilde inen pembe çizgi olması. Bu tip pembe çizgi sorunu diğer Samsung cihazlarında da meydana geliyordu.

Samsung Galaxy S7 Edge pembe çizgi sorunu garanti kapsamında mı?

Samsung Galaxy S7 Edge kullanıcıları sorunun herhangi bir darbe olmadan meydana gelmesi nedeniyle Samsung’un cihazı garanti kapsamına alması gerektiğini fakat bazı servislerin bu hasarı garanti kapsamında görmediğini reddit ve teknoloji forumlarında paylaşıyor. Yani ortada bir karışıklık var gibi gözüküyor; resmi bir açıklama ise yapılmadı. Fakat yeni güncellemeler ile olası sorunun çözüleceğini söylemek mümkün. Yine de bu sorunu hemen sizde ufak bir tuşlama ile yapabilirsiniz.

Pembe çizgi sorunu çözümü

İnternette bu konuyla ilgili geçici bir çözüm paylaşıldı. Bu çözüm ise şu şekilde;

  • Telefonun tuş takımını açın
  • Sonra *#0*# tuşlayın
  • Açılan kısımda kırmızı, yeşil ve maviye tıklayın.

Böylelikle tüm pikselleri resetlemiş olacaksınız ve pembe çizgi sorunu ortadan kalkacak.

Alternatif çözümler bulanlar yorum olarak ekleyebilir.

Yazı dolaşımı

Exit mobile version