Rowell S-534 Desen Kilidi Sorunu ve Format Atmak

rowell-s-534

Piyasada bir çok çin malı tablet var; hepsi için de ayrı ayrı dosyalar ile yazılım yüklemek gerek. Her gün de farklı bir tablet markası piyasaya çıkıyor: takip etmek gerçekten zor. Bugün elime geçen Rowell marka S-534 model bir tabletin desen kilidi sorunu vardı ve tablet açılmıyordu. Tek seçenek format atmaktı veya yazılım yüklemekti. Maalesef üreticinin sitesinde de internette de bu konuda bir bilgi veya dosya bulamadım: deneme yanılma yoluyla olayı çözdüm ve tablete format attım. Tabletinizin sarjının iyi durumda olmasına dikkat edin, en az %50 olması lazım. Rowell S-534 Desen Kilidi Sorunu ve Format Atmak

Rowell S-534 Desen Kilidi Sorunu

Yapmanız gereken şunlar:

  • Tabletinizi kapayın.
  • Tabletin ses açma tuşuna basılı tutarken aynı anda açma kapama tuşuna da basılı tutun. Ben içimden 12 ye kadar normal şekilde saydığımda, android recovery yani kurtarma ekranı açıldı.

Bu kısımda ise sırasıyla;

  • Öncelikle wipe cache kısmına ses açma kısma tuşuyla gelip, açma kapama tuşuna bir kez basın. açılan kısımda ses kısma tuşuyla yes seçeneğine gelin ve açma kapama tuşuna yine bir kez basın. ön belleği bu şekilde silmiş oluyoruz.
  • Şimdi tablete format atma kısmını yapalım. Tabletin ses kısma tuşuyla wipe data kısmına gelelim ve açma kapama tuşuna bir kez basalım. sonra yes seçeneğine yine ses kısma tuşuyla gelip açma kapama tuşuna yine bir kez basalım. tablet format işlemini kendi yapacak. bittiğinde reboot kısmında iken (en üst seçeneğe yani) açma kapama tuşuna bir kez bastığınızda tablet yeniden başlayacak. Bu kısımda unutmamanız gereken şey: format sonrası tablet biraz geç açılacak ilk seferde…

Unutmayın: bu işlemler sonrası tabletiniz fabrika ayarlarına döner ve içindeki tüm bilgiler silinmiş olur. Zaten desen kilidi sorunu nedeniyle bilgilerinizi kurtarma şansınız da yok. Diğer sorunlar olarak; tabletinizde yavaşlama varsa veya başka bir yazılımsal sorun varsa bu işlemleri yapabilirsiniz. Bu işlemler sonucunda Rowell S-534 model tabletinize format atmış olacaksınız.

Rowell S-534 ROM dosyası hakkında

EK GÜNCELLEMELER:

Gelen bazı mail ve mesajlar sonrası bazı tabletlerde yukarıda vermiş olduğum rom un kurulamadığını öğrendim. rowell s-534 beyaz modeli için google de Q8_v12.rom diye bir rom var onu deneyip de başarılı olanlar var. İsteyenler deneyebilir. Sorumluluk sizlere aittir.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık