Please select recovery mode in kies & try again hatası çözümü

Samsung telefonlarda yaşanan yazılımsal sorunlardan bir tanesi de Firmware upgrade encountered an issue. Please select recovery mode in kies & try again hatasıdır. Aslında bu hata bize çözüm yolunu gösteriyor; bilgisayarınıza Kies programını kurup, bu program yardımıyla yazılımı kurmak! Samsung telefonlarda android işletim sistemi bulunan bir çok akıllı telefonda bu hatayı görebilirsiniz. Firmware upgrade encountered an issue. ile başlayan bu hata kodunun çözümü ise makalemizde!

Yapmanız gereken bir çok yöntem var, birinde başarılı olma şansınız yüksek. Bu hata genel olarak her samsung telefonda karşımıza çıkabileceği için, genel bir makale yazıyorum. Elinizdeki telefon S4, S5, Note 3 vs. gibi Samsung akıllı telefonlarından biri olabilir; buradaki makaleye göre siz yolunuzu çizersiniz. Yaşanacak sorundan tarafım sorumlu değil, bunu da belirteyim.

  1. YÖNTEM:

Öncelikle telefonunuzun bataryasını çıkartıp, bataryanın altında kalan kısımda yazan İMEİ ve S/N numaralarını bir yere not edin, bir de telefonunuzun tam modelini: mesela GT-i9000 gibi yazar. Bunu da not edin. Aşağıdaki fotoğrafta bir örnek var sizler için:

Gördüğünüz gibi telefonun modeli Model: kısmında yer alıyor, S/N kodu da hemen altında zaten. Bunları bir yere not edelim. Bataryayı telefona takıp, açma kapama tuşuyla başlatalım. Ekranda yine Firmware upgrade encountered an issue. Please select recovery mode in kies & try again hatası gözükecek. Eğer telefonunuz USB çıkışlarında herhangi bir sorun yoksa, işleme devam edelim. (yani kısa bir süre önce telefonunuz çalışır vaziyetteyken telefonu bilgisayarınıza usb ile bağladığınızda herhangi bir sorun almıyorsanız, işlemlere devam edin) Samsung’un resmi sitesi üzerinden Kies sürümünü indirin. (android 4.3 altı ve üstü için farklı modeller var, telefonunuzdaki işletim sistemine göre uygun Kies sürümünü indirin!) Kies’i bilgisayarınıza bağlayın. Üst menüde araçlar kısmında yer alan üretici yazılımı yükseltme veya indirme seçeneğine tıkladığınızda sizden telefonunuz modelini soracaktır.

Modeli girip ok tuşuna bastığınızda yukarıdaki fotoğraftaki ekran gelecek. S/N kısmını doldurun yine not aldığınız rakam ve harfleri. sonra ok tuşuna basıp yönergeleri takip edin. bu sırada telefonunuzun bağlantısını koparmayın, internetin olduğundan da emin olun. Yazılımı indirip kurmaya başlayacaktır. Sizden ek bir şey isterse ekrandaki yönergeleri izleyin.

2. YÖNTEM

Telefonunuza Odin programı yardımıyla Rom yükleyebilirsiniz; sam-mobile.com adresinden orjinal android sürümünüze ait dosyayı indirebilirsiniz. Telefonunuzun modeline göre ceplik.com üzerinde yer alan makalelerimizden telefonunuza nasıl yazılım yükleyeceğinizi ve gereken dosyaları bulabilirsiniz.

3. YÖNTEM

Aşağıdaki dosyayı indirin.

https://yadi.sk/d/NtTluNxwtGucE

Odin 3.07 programını indirin. (internet üzerinden bulabilirsiniz, ceplik.com üzerinde de var.)

Odin’i açın. PDA kısmına, yukarıdaki linkte verdiğim dosyadan çıkan recovery.img dosyasını yükleyin. Diğer seçeneklere dokunmayın. Start’a basın. İşlem bittiğinde telefonunuz açılacaktır. Eğer açılmazsa recovery moduna alıp, telefonunuza format atın. Sonra tekrar başlatın.

4. YÖNTEM

Aşağıdaki videoda samsung modellerinden biri üzerinde anlatım yapılmış, belki işinize yarar.

Exit mobile version