Pinterest nedir?

Son bir kaç ayda pinterest adını duymayan kalmadı diyebiliriz; bir çok gazetede ve web sayfasında hakkında yazılar yazıldı ve bir çok şirkette bu yeni sosyal medya mecrasında yer almak, uygulamalar geliştirmek için kolları sıvaladı. Peki pinterest nedir?

pinterest

Pinterest; 2009 yılında geliştirilmeye başlandı ve mart 2010 yılında kapalı bir şekilde, sadece davetiye sistemiyle beta haliyle yayına başladı. Pinterest benzeri bir sistem daha önceleri denenmişti; fakat başarılı olamamıştı. Yazıların akış şeklinde yayınlanması zaten son zamanlarda bir çok sitede kullanılmaya başlandı. 2011 yılında Time dergisinde, yılın en iyi 50 sitesi arasında gösterilmesi; pinterest için sıçrayış oldu diyebiliriz. Yakalanan ivme neticesinde geliştiriciler, iphone, ipad gibi dünya çapında satış rekorları kıran mobil sektörüne de adım atınca; önündeki tüm engeller kalkmış oldu ve zamanın şartlarına uygun bir şekilde hareket ettiğinden geniş bir kitleye ulaştı. Şuanda 12 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan sitenin; özellikle son dönemde yıldızı parlaması neticesinde, şirketlerin de ilgisini çektiğini söylemek gerek.

Pinterest nedir?

Aşağıda; size nette dolaşırken bulduğum ve pinterest nedir? sorusunun cevabını veren bir resim paylaşmadan önce şunu söylemek istiyorum: pinterest; kullanıcılarına en çok geri dönüşüm sağlayan ve şirketlerin reklamlarını daha başarılı bir şekilde sunduğu bir site haline geldi. Kullanıcılarının çoğu, siteyi aktif olarak kullanan ve değerlendiren bireyler oldukları için; bunu değerlendirmek isteyen onlarca şirkette sıraya girmiş durumda…

pinterest

Yazı dolaşımı

Exit mobile version