Microsoft Office 25004 hatası çözümü

Microsoft Office Error 25004

Microsoft Office Error 25004

Her bilgisayarda bulunması gereken programlardan biri olan Microsoft office kullanımında bazen hatalarla karşılaşmak da olası bir durum. Bu hatalardan bir tanesi de Microsoft Office 25004 hatası olarak karşımıza çıkıyor. Bu hatanın kaynağı yapacağınız işleme göre farklılık gösterebiliyor; Error 25004 hatası bazen Microsoft Office kurulumu yaparken, bazen Microsoft Office programını bilgisayarınızdan kaldırırken bazen de Microsoft Office programlarının güncellenmesinde veya Office sürüm değiştirme sırasında karşınızda görebilirsiniz. Bu hata sonucunda Office programını kullanamazsınız. Bu da sıkıcı bir durum. Peki, Microsoft Office 25004 hatası çözümü nasıl yapılıyor? Microsoft Office 25004 hatası nasıl çözülür? Error 25004 fix?  Gelin beraber bu hatadan kurtulalım.

Microsoft Office Error 25004

Error 25004 hatası çözümü

Öncelikle bu konuda alınan hata kodlarından bir kaç tanesini yazayım:

Error 25004.The Professional 2010 Trial encountered an error during setup.This is most likely due previous Office 2010 trials being installed. (System error :-1073422308)

Error 25004.Config.Xml not specified. A valid Config.Xml file must be authored when deploying

Microsoft Office 2010 Error Code 25004

25004 hata kodu Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista gibi en çok kullanılan windows işletim sistemi üzerinde Microsoft Office 2007, Microsoft Office 2013, Microsoft Office 2016 gibi programlar üzerinde karşınıza çıkabilir. Hata mesajı Microsoft şirketine ait uygulamaların bilgisayarınızda bıraktığı artık dosyalar nedeniyle karşınıza çıkıyor diyebiliriz. Office 25004 hata kodundan kurtulmak için yapmanız gerekenler;

  • Hata kodunun nedenlerinden bir tanesi de Microsoft Office yazılımının bozuk indirilmesi ya da eksik kurulması veya daha önce bilgisayarınızda bulunan Office programlarının kaldırılması işlemi sırasında kayıt defterinde meydana gelen bozulma gösterilebilir.
  • Bunun yanında kötü amaçlı yazılımların Office dosyalarında meydana getirdiği bozukluk veya dosyaların silinmesi de Error 25004 hatası ile karşılaşmanıza neden olabilir.
  • Yukarıdaki iki sebepten dolayı öncelikle kayıt defterini onarmanız gerekebilir. (regedit) Bunun için çeşitli programlar var, Google üzerinden bulabilirsiniz. Bu konu hakkında https://support.microsoft.com/tr-tr/help/183887/description-of-the-windows-registry-checker-tool-scanreg-exe adresinden daha fazla yardım alabilirsiniz. Bunun yanı sıra bilgisayarınızda güncel bir virüs programı ile tarama yaptırabilirsiniz.
  • Denetim Masası > Program Ekle Kaldır kısmından eski yüklenen Office programlarını siliniz. (Eğer silme işlemi başarıyla bitmez veya silmenize rağmen hala aynı hatayı alıyorsanız; iObit in çıkarmış olduğu Unistall adlı programı bilgisayarınıza kurup, yeniden deneyin. cCleaner ile de tüm gereksiz dosyaları sildikten sonra, kayıt defteri onarımı kısmını kullanarak kayıt defteri kısmını da onarın) https://support.office.com/tr-tr/article/office-i-bilgisayardan-kald%C4%B1rma-9dd49b83-264a-477a-8fcc-2fdf5dbf61d8?omkt=tr-TR&ui=tr-TR&rs=tr-TR&ad=TR adresinden yardım alabilirsiniz. Microsoft Office Uninstaller adlı programı da kullanabilirsiniz. Doğru sürümü seçerek gerekli adımları izlediğinizde bilgisayarınızdan Office programı kaldırılacaktır.
  • Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve tekrar kurulumu deneyin.

Kısaca özet geçmek gerekirse: Error 25004 hatası Office dosyalarında meydana gelen bozukluk/eksiklik nedeniyle oluşuyor. Bunu düzeltmenin yolu; Office dosyalarının tam olması, yeniden kurulum yapılıyorsa eski programların tamamen bilgisayardan kaldırılması ile oluyor. İşlemleri sabırla yaparsanız, sorunu çözeceksiniz.

Yazı dolaşımı

Exit mobile version