İlginizi Çekebilir

ABD’nin Teksas Üniversitesi’nden Prof. Cindy Meston ve Dr. David Buss, kadınlar üzerine yaptıkları ilginç araştırmayı, “Kadınlar Neden Sevişir?” adlı kitapta topladılar.

Kitapta, kadınların 200 sevişme nedeni sıralanıyor. Bazı kadınların can sıkıntısını gidermek ya da karşısındaki erkeğe acıdıkları için bile seviştikleri belirtiliyor. Kadınların sevişme nedenleri kişiden kişiye farklılık gösterse de, büyük ölçüde ortak nedenler etkili oluyor.

İşte “Kadınlar neden sevişir?” sorusuna verilen ortak cevaplar:

1- Can sıkıntısından

2- Stres ve baş ağrısını gidermek için

3- Erkeğe acıdığından

4- Ekonomik zaaf

5- Cinsel gelişim için

6- Hayatı çok kısa bulduğundan

7- Tanrıya yakın hissettiği için

8- Erkek çekici değilse aldatamaz diye düşündüğünden

9- Ev işlerini erkeğe yaptırabilmek amacıyla

10- Güzel bir akşam yemeğine teşekkür etmek niyetiyle.

Araştırmaya katılan kadınlardan biri olan Liz Jones partneri güzel Fransızca şarkı söyledi diye onunla birlikte olduğunu, Wendy Leigh ise kocasının güzel yemek yaptığı akşamlarda onunla sevişmek istediğini söylüyor. Edwina Currie adlı kadınsa profesyonel bir atletle, sırf bir sporcuyla olmanın farkını anlamak için sevişmiş.

Kadınlardan bazılarıysa ‘hayır’ demek zor olduğu için seviştiğini itiraf ediyor. Yani karşısındaki mutlu olsun diye sevişen kadın sayısı az değil. Ayrıca kadınlar hayır demeyip seks yaptığı sürece sevileceklerini, ilişkinin devamının garanti olduğunu da düşünüyor.

Araştırmacılar erkeklerinse sadece sevişmek için seviştiklerini kadınlar gibi karmaşık sebepleri olmadığını söylüyor.

Siz ne dersiniz? Kadınlar neden cinsel ilişkiye girerler?

(alıntıdır> ntvmsnbc.com ve bir kaç google kaynağı)

Benim notum:

Bir çok haber sitesinde yayınlanmış bu yazı, değişik formatlarda değişik bilgilerle.. Ben bir özetini yayınladım, daha doğrusu bir blogdan birazını arakladım. Ama diğer haber sitelerini inceleyince, bir çok ilginç bilgiye daha ulaştım. Kitabın yazarı kitabı hazırlarken 1000 kadın ile görüşmüş ve elde ettiği sonuçları yayınlamış doğal olarak… Yukarıdakilerde çok ilginç sonuçlar yok mu sizce?

Bu araştırmaya göre kadınların seks yapma sebepleri hiç de romantik değil. Kadınlar bazen sırf erkek o gece hesabı ödedi ya da ona bir hediye aldı diye partneriyle sevişiyor… Ulan! Tam 12 den vurulmuşa döndüm!

Erkeklerin duygularıyla oynamak diye işte ben buna derim! Bir de erkeklere kızarlardı, kadınların duyguları ile oynuyorlar diye. Bu ne? Bu haber de neyin nesi? neden bir kadın çıkıp buna kızmıyor? neden, neden, neden!???

Yaktım çıranızı!

Yorum Ekle