Joomla makale izlenim sayısını sıfırlama

joomla-goruntuleme-sayisini-sifirlama

Joomla içerik yönetimi sistemi ile hazırlanmış bir web siteniz var ise ve makalelerinizin izlenim sayılarını sıfırlamak istiyorsanız yapmanız gereken databasenizde bir komut çalıştırmak sadece. Joomla makale izlenim sayısını sıfırlama için ilk önce sitenizin veritabanına giriş yapmanız gerekmektedir. Bu muhtemelen PHPmyadmin sayfasıdır. Web alanınıza ait Cpanel’den öncelikle veritabanınıza giriş yapıp, sitenizin kayıtlı olduğu veritabanına tıklayınız.

Aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi SQL kısmına tıklayın.

Açılan kısma aşağıdaki kodu yazın:

UPDATE `#_content` SET `hits` = 0

Burada önemli not: # işaretinin olduğu yeri veritabanınızın ismini yazın yani mesela jos_ ise table fix uzantısı, bunu yazın. Sonra Run (çalıştır) tuşuna basın.

Bu işlem ile veritabanınızdaki tüm makalelerin görüntülenme yani izlenme sayısı sıfırlanmış olacak.

Fakat siz tek makalenin izlenim sayısının sıfırlanmasını isteyebilirsiniz; o halde yapmanız gereken şu kodu girmek:

UPDATE `#_content` SET `hits` = 0 WHERE `id` = *

Burada yine # kısmına veritabanının table fix uzantısını, * olan kısma da sıfırlamak istediğiniz makalenin id numarasını (bunu yönetici panelinde makalenin karşısında kimlik kısmında yazar) yazıyorsunuz ve yine çalıştır diyerek işlemi tamamlıyorsunuz.

Bu işlemler joomla 1.6 ve üst versiyonların hepsinde denenmiştir. Yazılanları doğru yaparsanız Joomla makale izlenim sayısını sıfırlama işlemini başarıyla yapmış olursunuz. HER İHTİMALE KARŞI bu işlemler öncesi veritabanınızın yedeğini almayı unutmayın.

Yazı dolaşımı

Exit mobile version