Joomla 1.6 Yayınlandı!

Benim de merakla beklediğim, tüm joomlacıların dört gözle yolunu gözlediği joomla 1.6 sonunda yayınlandı! Bu sürümü uzun zamandır bekliyorduk ve RC1 paketinden sonra joomla takımı hızlı bir şekilde yeni sürümü yayınladılar; öncesinde de bir kaç gündür #joomla16 tagıyla twitter gibi sosyal medyada joomla partisinin duyurusunu yapıyorlardı.

Evet, yeni sürümün demosunu joomla.org sitesindeki demo adresinden inceleyebilirsiniz; gerçekten çok güzel olmuş. Daha güçlü bir yapı, daha esnek bir yapı. Özellikle büyük şirketler ile büyük siteleri düşünerek yaptıklarını sanıyorum bu yenilikleri; çünkü artık siteyi daha fazla kişi yönetebilecek: tabii ki en alt seviyeye kadar! Örneğin sadece belirli bir makaleyi bile onlarca kişinin kontrolüne verebileceksiniz.

Tabii yeni sürüm çıktı ama türkçesi için resmi partner joomlatr.org hala çalışıyor. Sanırım 15 ocakta da türkçe yaması çıkacak. O çıktıktan sonra ben de sizlere joomla makaleler hazırlamaya başlayacağım. :)

Ama yine de joomla 1.6 yı hemen denemek istiyorsanız işte link: http://www.joomlatr.org/index.php/haberler/1-son-haberler/1025-joomla-16-yayinlandi.html

Yazı dolaşımı

Exit mobile version