İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. İnternet Explorer Windows 7 Avrupa’da yok!

İnternet Explorer Windows 7 Avrupa’da yok!


Çok üzüldük!. Sizde üzüldünüz mü :) Evet, windows’un yeni işletim sistemi windows 7 ( ki bende beta’sını denedim ve hoşuma gitmişti. ) avrupa sürümlerinde İnternet explorer veya herhangi bir internet explorer tarayıcı malesef olmayacak. Bunu yeni açıklayan microsoft, böylelikle avrupa’da özellikle AB üyesi ülkelerde aldığı tazminat cezalarını ve yaşadığı bir çok mahkeme davalarını bir daha yaşamak istemiyor!. Bunu anlıyoruz ki doğru bir karar…

Bugüne kadar satışa sunulan bütün işletim sistemlerinde bulunan web tarayıcısı IE, Windows 7’nin Avrupa’da piyasaya sürülen versiyonlarında bütünleşik olarak gelmeyecek. Microsoft’un aldığı bu kararın Avrupa Birliği’nin haksız rekabet davaları açmasını engellemek ve olası yüksek bir tazminatın önüne geçmek için aldığı sanılıyor. Daha önce benzer durumlarda ağır tazminatlar ödemek zorunda kalan Microsoft bu sefer işi sıkı tutuyor.

Windows 7’nin sürümlerinde IE bulunmayacak ve kullanıcılar istedikleri tarayıcıyı yükleyebilecekler.  Öte yandan Microsoft Türkiye’den aldığımız bilgilere göre isteyen kullanıcılar için IE yüklü Windows 7 versiyonunun da Avrupa’da bulunacağı açıklandı. yani IE’sız ve IE’li olmak üzere iki farklı Windows 7 versiyonu bulunacak. IE bulunmayan Windows 7’ler ise sadece Avrupa Birliği ülkelerinde satılacak.  

Yorum Ekle