güncelleme sunucusu kullanılamıyor ( hata: 3 )

Google Chrome’yi mozilla’mın yanında ayrı olarak kullanıyorum çoğu zaman; twitter ve friendfeed hesaplarını bu şekilde chrome yardımıyla takip ediyorum.

Fakat uzun zamandır güncelleme gelmemesi ve bu konuda sürekli güncelleme sorununun yaşanması; beni bu konuda arayışa itti.

Çünkü güncel bir eklenti kullanmak istemem en doğal hakkım..

Ben de google de bu konuda bir arama yaptım ve nasıl çözdüğümü anlatayım:

Öncelikle ilk ulaştığım sayfa: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=tr&answer=111996

Bu sayfadaki bilgilerden bize uygun olanı seçtiğimizde görüyoruzki googleuptade.exe dosyası bilgisayarımızda doğru olarak kayıt defterimize işlenmemiş.

Orada kayıt defterinde düzenleme yapmanız vs. söyleniyor ama; yapacağınız şey şu, aynen yaptıklarımı sırayla anlatıyorum:

– Öncelikle ayarlar sekmesinden ” en son kapattığım sayfa ilk açılsın ” seçeneğini aktif edip o an açık olan sayfalarımın kaybolmamasını istiyorum : ) – ne gerekiyorsa.. –

– Sonra chromeyi kapatıyorum. X tık ve chrome kapandı..

– Sonra http://www.google.com/chrome/?hl=tr sayfasını açarak en son chromeyi indiriyorum.

– İndirdikten sonra hemen kurulum için tıklıyorum; kurulum yapıldığında ” tak: chrome kendilinden ” en son bıraktığım/kapattığım açık sayfalarla beraber açılmış!

Ve güncellemeler aktif mi yani artık çalışacak mı diye kontrol ettiğimde yuppiii!!!! Artık çalışıyor : ) Hata kodu yok.

Teşekkürler google! Çok basit oldu!. [ bu anlattığım kısım, google yardım sayfasında yok; tamamen rastlantısal buldum :D ]

Yazı dolaşımı

Exit mobile version