GeoCities’e elveda deyin!

Evvet, internetin tavan yaptığı senelerde en çok kullanılan sitelerden biri idi geocities… hey gidi günler diyenleriniz var mı aranızda ?. Bir çok paylaşım sitesi vs. yok iken bu site var idi, bu siteler aracılığıyla web site yapan ya da dosya paylaşan sayısı azımsanmayacak kadar fazla idi. Ne zaman ki sapık düşünceleri sonucunda milyarları vuran facebook veya myspace gibi siteler çıktı, işte bu sitenin de sonu oldu!

açıkcası ben hayatım boyunca pek yahoo kullanmadım, genellikle google ve onun yan ürünlerini kullanıyorum; tabii bir de microsoft. Fakat yahoo her ne kadar farkında olmasak da dünyanın en büyük web sitelerinden biri ve zamanın behlinde 3 milyar dolara aldığı geocities adlı paylaşım sitesini sessiz sedasız kapatmak zorunda kaldı, niye mi? Çünkü artık zarar ettiriyor ve popülaritesi yok!

Bilmiyorum ileri de bu site için herhangi bir fan sayfaları ya da ” geri verin onu ” gibi eylemler açılır mı, fakat bir devin çöküşünü sessiz sedasız gördük; fakat internet dünyasının en büyük kütüphanesi kabul edilen archive.com sitesi bu konuda bir çalışma yaptı ve geocities kapanmadan önce tüm geocities sitelerini bünyesinde arşivledi; eskiyi özleyenler istedikleri zaman oraya bakabilirler =)

güle güle geocities..

not: hatırlayanlarınız vardır bir ara bu site de ülkemizde kapanmıştı =)

Yazı dolaşımı

Exit mobile version