En iyi İphone Uygulamaları

Biliyorsunuz dünya da bbir iphone çılgınlığı aldı başını gidiyor ; bunu kullanmak isteyenlerden biri de benim ama malum öğrenciyiz :) fakat, bir çok kişinin iphone si olmasına rağmen onu daha iyi kullanmak için kullanabileceği eklentileri vs. bilmeyebilir; bu konuda yardımcı olması için bir yazı derledim googleden. sizinle paylaşıyorum.

İşte sizin için derlediğimiz en popüler İphone uygulamaları:

Skype: Skype uygulaması ile kullandığınız İphone bir internet telefonuna dönüşebiliyor. Dünyanın her yerinden büyük oranda sabit hatları ve cep telefonlarını arayabilirsiniz. Skype’ı http://www.skype.com/go/iphone adresinden ücretsiz bir şekilde indirip kullanabilirsiniz.

Camera Zoom: iPhone için en çok istenen özelliklerden bir tanesi. Camera Zoom ile sadece kaydırıcıyı hareket ettirerek fotoğraf çekerken yakınlaştırma ve uzaklaştırma yapabilirsiniz. Cihazınıza 4x dijital zoom yaptırabilen bu uygulama size gerçek zamanlı önizleme ve resmi aldıktan sonra en iyi kalitede kayıt imkanı sunuyor.

Tv.com: The Tv.com uygulaması ile İPhone’unuz wi-fi veya 3G ile internete bağlanarak ücretsiz olarak televizyon seyredebiliyorsunuz.

Brain Teaser: Kullanması basit fakat bir o kadar da zor bir akıl oyunu. Oyunun kurallarını öğrenmek son derece basit.

Backgrounds: Cep telefonunda bir çoğumuzun yapmayı sevdiği şeylerden biri de farklı arkaplanlar kullanmak. Bu yüzden Background uygulaması İPhone kullanıcılarının en fazla kullandığı, en popüler uygulamalardan biridir.

My Lite Flashlight: Bu uygulamala ile İphone’ununuz İsviçre çakısı gibi çok işlevli bir el fenerine dönüşüyor ve gelişmiş ayar menüsüyle ışık halinde S.O.S mesajı bile verebiliyor.

Now Playing: İPhone sahibi sinemaseverler için oldukça kullanışlı bir uygulama. Uygulamayı kullanarak film eleştirilerini okuyabiliyor, izlemek istediğiniz filmin oynadığı sinema salonları ve seanslara ulaşabiliyor, hatta bilet bile satın alabiliyorsunuz.

Google Earth: İPhone’ununuz ile dünyanın neresine giderseniz gidin, nerede olduğunu bilecek ve gittiğiniz yerlerde adres sormak sizin için tarihe karışacak.

Free Translator: Bu ücretsiz uygulama ile Google Translate uygulaması kullanır gibi bir çok dili birbirine tercüme edebilirsiniz. Free Translator ile dünyanın neresine gidersiniz gidin yanınızda Çince, Çekçe, Hollandaca, İngilizce, Fransızca, Almanca, Hintçe, Danca İtalyanca, Korece, Lehçe, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Japonca ve İspanyolca Vietnamca bilen tercümanınız bulunacak.

Bloomberg: Mali bilgiler için en güvenilir kaynak olan Bloomberg İphone’unuzu yatırım yardımcınız haline getirecek. Dünya çapındaki 280 bin uzmanı ile dünya finans piyasalarındaki gelişmelerden zamanında haberiniz olacak. Bu uygulama ile Bloomberg haber, hisse senedi fiyatları, şirket açıklamaları, fiyat tabloları, pazar eğilimleri analizi ve daha fazlası elinizin altında olacak.

Midomi: Radyodan duyduğunuz bir şarkının kimin olduğunu merak ettiğinizde ya da eski bir şarkı aklınıza takıldığında Midomi ile bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

Compass: Pusula ile bölgesel saatlere göre güneş ışığı altındaki yönünüzü belirleyebilirsiniz.

Moto chaser: Yarış oyunları tutkunları için bir uygulama Moto Racer. Uygulama, yatay olarak kullandığınız İPhone’u hafifçe yana çevirdiğinizde bile aracınızın açısını değiştirebilen hassas algılayıcılara sahip.

Pocket Guitar: İPhone’un bu.uygulaması da müzikseverlere, hatta müzisyenlere hitap ediyor. Uygulamayı çalıştırdığınızda İPhone ekranı sanal bir gitara dönüşüyor, siz de akortları basarak çalmaya başlıyorsunuz. Akustik-elektrik gitar, elektrik gitar, klasik gitar, elektrik bas ve Ukulele gibi seçenekleriniz bulunuyor.

Last FM: Lastfm.com servisi de Apple İPhone’da tabii ki yerini alıyor, üstelik ücretsiz. Sayısız türde müzikten tüm şarkıları anında ücretsiz dinleyebileceğiniz Last FM, dinlediklerinizle ilgili radyo istasyonları oluşturup benzer parçaları sunabiliyor.

Süper Monkey Ball: Nintendo’nun popüler oyun serisi, İPhone’da da popülerliğini sürdürüyor. Uygulama Apple Store’a geldiği ilk gün en çok satın alınan ürün oldu.

iSamurai: İSamurai. Uygulamayla elinizde İPhone Samuray kılıcı haline geliyor. Elinizi salladığınızda gerçek Samuray kılıcının sesini duyabiliyorsunuz.

Virtual Zippo lighter: Zippo kullanıcılarının şüphesiz çok hoşuna gidecek bir uygulama. Sigara kullanmıyor olsanız bile ortamda sigara ya da mum yakmak için kullanabilirsiniz. Üstelik elinizde çakmak yerine bir İPhone tutuyor olmanız çok daha göz alıcı olacaktır.

iHandy Level: İHandy Level ile yanınızda her zaman hassas bir su terazisi taşıyabilirsiniz. Böylece marangozluk işi yaptığınızda, yerlere fayans döşediğinizde hatta arazi aracınızla bir arazide yol aldığınızda bile işinize çok yarıyacak bir uygulamadır.

Ocarina: Ocarina ile İPhone’nunuza bir flütmüş gibi üflüyorsunuz ve ekrandaki notalara basarak flütünüzü çalıyorsunuz.

LEDBanner: İstediğiniz kelimelerin ekranda dev harfler ve LED ışıklarla görüntülenmesini sağlayabiliyorsunuz. Kelimeleri istediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz. Sıradan bir cep telefonunda belki de hoş görünmeyecek bu uygulama, İPhone’a bambaşka bir hava katabiliyor.

Pianist: Enstrüman çalmak isteyenlere hitap eden bir diğer keyifli uygulama da Pianist. Evet siz de piyano çalabilirsiniz. MooCovvMusic tarafından geliştirilen uygulamayı çalıştırdığınızda duyarlı ve gerçekçi tuşlar beliriyor. MP3 şarkılarınıza piyanonuzla eşlik edebiliyorsunuz.

Pool 2.0: Kullanıcıların en sık tıkladığı uygulamalardan bir diğeri olan Pool’un yeni versiyonu eskisinden bile daha eğlenceli. Artık iki kişi rakip olacak şekilde karşılıklı oynanabiliyor. Ancak aynı İPhone’u kullanıyorsunuz.

Sketches: Ekrana not almak için de kullanabileceğiniz uygulamayla, şaheser niteliğinde resimler çizmeniz mümkün. Resim çizmek için çektiğiniz fotoğrafları da kullanabiliyorsunuz, ki bu da birçok arkadaşınızın fotoğrafları üzerinde komik denemeler yapma imkanı tanıyor. Ayrıca eğer çocuğunuz varsa, sıkıldığında resim çizebilmesi için de uygun bir fırsat veriyor.

Flip Book Lite: Flip book Lite ile cebinizdeki sinemacıyı ortaya çıkarın! Uygulamayı kullanarak, ister kendi çizimleriniz, isterseniz İPhone kamerasını kullanarak stop-motion filmler oluşturabiliyorsunuz. İPhone için geliştirilen birçok çizim uygulamasının arasından başarıyla sıyrılan Flip Book Lite, kesinlikle kullanıcılar çin en yaratıcı İPhone uygulamaları arasında üst sıraları hak ediyor. Basitten karmaşığa birçok çizim özelliği içeren uygulama, filmlerinizi flip-book.tv’ye yükleyerek tüm dünyayla pay-laşabilmenizi de sağlıyor.

iMob online: İPhone için geliştirilen ilk ücretsiz çok oyunculu mafya oyunu olma özelliği taşıyan İMob online’da, bu tarz oyunlarda alıştığımız üzere, bir sokak serserisi olarak başladığınız hayatınıza bir suç imparatoru olarak deva etmeye çalışıyorsunuz. Arkadaşlarınızı çetenize katılmaya ikna edip birlikte tehlikeli işlere bulaşıyorsunuz. Tabii ki bu süreçte de birçok korkunç silahınız, egzotik mekanlarda evleriniz ve bankada milyonlarınız oluyor.

ShowTimes: Showtimes sinemaseverler için tasarlanmış bir diğer uygulama. En güzel özelliklerinden biriyse tamamen ücretsiz olması. Showtimes’da kullanıcının yeri belirlenerek ona en yakın sinema salonları, filmler ve seanslar listelenebiliyor.

Photodial: Contact list’inizdeki herhangi birini aramak için sadece fotoğrafına tıklayın. Photodial uygulamasını geliştiricileri gibi bu cümleyle özetleyebiliriz. Coverflovv modu da bulunan uygulama, oldukça keyifli.

EN ÇOK YÜKLENEN ÜCRETLİ UYGULAMALAR:

Crash Bandicoot Nitro kart 3D

Koi Pond

Enigmo

Bejeweled 2

iBeer

Moto Chaser

PocketGuitar

Flick Fishing

Tetris

Texas Hold’em

Super Monkey Ball

Pocket God

Cro-Mag Rally

Ocarina

Fieldrunners

iFart Mobile

Touchgrind

iHunt

iShooy

MONOPOLY Here & Now

EN ÇOK YÜKLENEN ÜCRETSİZ UYGULAMALAR:

Facebook

Google Earth

Pandora Radio

Tap Tap Revenge

Shazam

PAC-MAN Lite

Backgrounds

Touch Hockey

Labyrinth Lite Edition

Flashlight

Urbanspoon

Movies

iBowl

Lightsaber Unleashed

Sol Free Solitaire

MySpace Mobile

Virtual Zippo Lighter

The Weather Channel

BubbleWrap

Remote

Düzeltme ( 06,01,2012 )

En güncel ve kullanılması önerilen Android için en önemli 8 uygulama için tıklayınız.

Yazı dolaşımı

Exit mobile version