İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Site Tanıtımları
  3. Dünyalılar nasıl yaşıyor?

Dünyalılar nasıl yaşıyor?

featured

Homify adlı web sitesi üzerinde dünyanın farklı yerlerinden insanlar farklı dekorasyonları bir arada görüntüleme, satın alma imkanına sahip oluyor. Homify dünya üzerinde insanların nasıl yaşadığına dair bir çalışma yapmış. Bu çalışma ile 16 ülkeden ziyaretçiler üzerinde soruşturma yaparak dekorasyon açısından ne tür karakteristik özelliklere sahip oldukları tespit edilmeye çalışılmış.

İtalya’dan tutun, Rusya’ya; Almanya ve Polonya’ya kadar bir çok farklı ülkenin dekorasyon tercihleri ortaya çıkmış. Tabii bizim merak ettiğimiz Türkiye. Araştırma sonuçlarına bakmadan önce kendi fikrimi söyleyeyim: Türkler olarak rahatlığa, her türlü kolaylığın evimizde olmasına, özellikle yatak odası ile oturma odasının çok ince detayına kadar dekore edildiğine eminim.

Homify araştırma sonuçlarına göre ise ülkemizde özellikle oturma odasının ev dekoru açısından çok önemli olduğu belirtilmiş. Türk halkının misafirperverliği üzerinde durulmuş. Türk halkının özellikle yatak odası dekoruna çok önem verdiği de belirtilmiş. Araştırmaya ise ‘Dünyalılar nasıl yaşıyor’ ismi verilmiş; uzaylıların nasıl yaşadığını merak eden var mı? : )

İşte Homify ‘Dünyalılar nasıl yaşıyor?‘ araştırmasında Türkiye başlığı:
homify-turkiye

16 farklı ülkenin sonuçlarını irdelemek/incelemek için ise şu sayfayı ziyaret edebilirsiniz:

https://www.homify.com.tr/infografik

 

Yorum Ekle

Yorumlar (2)

  1. Her milletin ev düzeni farklı şekilde olabiliyor. Kimine göre güzel gelen bir şey diğerine göre berbat ad dede biliyor.

  2. Dünyalıların bir kısmı mutfakta yaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir