Detaylı Kredi Hesaplama

detaylı kredi hesaplama

Kredi çekmek isteyen kişiler, çekecekleri kredi miktarlarını ve kredi tutarının aylık ödemelerini, gelirlerine oranla belirlemektedir. (detaylı kredi hesaplama) Gelirlere oranla dikkatle yapılmayan kredi çekimleri, aylık ödemelerin fazlalığı nedeniyle ödemelerin zamanında yapılamamasına neden olabilir. Bu durumda kredi yapılandırması ya da ileriki aşamalarda borçların ödenememesi ve bankalar tarafından yasal takip başlatılmasına kadar gidilme riski doğmaktadır.

Detaylı Kredi Hesaplamasını Nasıl Yapabilirim?

Kredi hesaplanırken faiz oranları ve vade sayısının dışında daha birçok kalem bulunmaktadır. Detaylı bir şekilde hesaplanan kredi hesaplamalarında; faiz oranı, vade sayısı, aylık ödemeler, vade süresince yapılacak ödemelerin tablosu, toplam ödenecek tutar, Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV), Kredi Kaynak Destekleme Fonu (KKDF) tutarları bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Detaylı kredi hesaplaması için, kredi kullanacağınız bankanın internet sitesi üzerinden kredi hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Çekmek istediğiniz tutar ve tercih ettiğiniz vade sayısına göre kredinize dair tüm bilgileri detaylarıyla görmeniz mümkündür.

Bu şekilde yapacağınız detaylı aramalar ile bankalar arasında karşılaştırma yapma imkânını da elde etmiş olacaksınız. Bu sayede gerek faiz oranları gerek vade sayıları gerekse de diğer masraf kalemleri ile ilgili olarak size en uygun krediyi çekme şansını yakalamanız mümkündür.

Detaylı Kredi Hesaplaması Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Taşıt ve konut kredileri gibi yüksek tutarlarda kredi çekmek isteyen kişiler, detaylı kredi hesaplaması yaparak çekecekleri kredi ile ilgili olarak tüm bilgilere en ince ayrıntısına kadar ulaşabilmektedir.

Detaylı Kredi Hesaplaması

Detaylı kredi hesaplama araçları ile yapacağınız hesaplamalarda, farklı vade sayılarına ve kredi tutarlarına göre faiz oranlarının değiştiğini, buna göre aylık ve toplam ödeme tutarlarınızın da değiştiğiniz göz önünde bulundurmalısınız. Detaylı kredi hesaplaması yaparken, bankalar arasında karşılaştırma yapacağınız gibi, krediniz üzerinde de değişiklikler yaparak faiz oranları, aylık ve toplam ödeme tutarlarını görerek size en uygun krediyi çekebilirsiniz.

Ayrıca, detaylı kredi hesaplamasında yer görülen Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV), Kredi Kaynak Destekleme Fonu (KKDF) gibi gider kalemlerini de incelemeniz yararınıza olacaktır. Bankaların, dosya masrafı ya da başka adlarla aldıkları masrafları da kredinizi almadan önce kesinleştirmeniz sonradan sürprizle karşılaşmanızın önüne geçecektir.

Yazı dolaşımı

Exit mobile version