İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Toplama Kampı
  3. Can Dündar – Musalla Taşı

Can Dündar – Musalla Taşı


ULS dersi ömrümü yedi bitirdi diyebilirim; 4 senedir aldığım bu derste kesin olarak hatırladığım tek şey: can dündar’a ait aşağıda da vermiş olacağım slayt…

Kenan ÇELİK hocamız neden bu slaytı sürekli paylaşıyor ve her yıl dinletiyor bilmiyorum; kendisine soran olmadı – sorabilecek birini de çevremde tanımıyorum. Ki aslında ben de pek merak etmiyorum, neden paylaştığını : )

Fakat, slayt hakkında yorumda bulunmadan önce can dündar hakkında bir kaç kelam etmek isterim: can dündar ismini duyduğumda aklıma benim gelen şey şudur: yıllar önce adını hatırlamak istemediğim bir gazetenin reklam filminde oynamıştı; konusu ise okula kısa eteklegelen bir kızın başından geçenleri anlatan, demokrasiye vurgu yapan bir reklamdı… Nedense şuan yaşadıklarımızı gördükten sonra aklıma ” psikolojik bir harekete hizmet eden bir video mu? ” gibi benzer sorular gelse de; videonun içeriğindeki ” demokratik bir ülkede bu tip sorunlar olmaz ” lafı kafamda tekrarlanıyordu; çünkü o sıralar başörtüsü konusu gündemdeydi ve ne yazık ki kendisi bu konuda bir şeyler yazmamıştı bile.. Neyse, ilgili reklam videosunu da paylaşayım sizinle..

{dailymotion}xci09e{/dailymotion}

Velhasıl, konumuz bu değil tabii; sadece can dündar isminin ben de çağrıştırdığı şeyi paylaşmak istedim; hatta buna can dündar hakkındaki düşüncelerimi de ekleyeyim: kendisinin aşağıdaki slaytı yazacak biri olduğunu düşünmezdim.

Slayt hakkında konuşmaya gerek yok aslında; her şeyi güzelce anlatıyor: beni ise yazan kişi ilgilendirdi nedense : )

Bu slaytı derste her yıl olduğu gibi kenan hoca paylaştı ve bazı yeni – ilk kez izleyen öğrenci arkadaşlarımız ağladı.
unutmamaları ve arada sırada izlemeleri için; paylaşıyorum.

İndirme linki: www.candundar.com.tr/_media/Musallatasi.pps

Yorum Yap