İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kişisel Yazılarım
  3. BloXoo Blog // Blogların Mekanı

BloXoo Blog // Blogların Mekanı


Blogumu açtıktan sonra, blogumu genişletmek – duyurmak adına internetin araç-gereçlerinden yararlanmak için bende seo ayarlamalarından, etiket olayına kadar bir çok şeyi yapmam gerektiğini biliyordum; bunlara ek olarak bedava reklamımı yapabileceğim, yazılarımı paylaşabileceğim web sitelerini de kullanmam gerektiğini – onlara kaydolmam gerektiğinin farkındaydım. Türkiye’de blogların ortak olarak kendilerini kaydettikleri bir web sitesi ben daha önce bilmiyordum, site anasayfamda olduğu gibi bir kaç yabancı blog sitelerinden haberdardım ve onlara kendimi kaydettirmiştim. Fakat, zamanla google sevdam yüzünden bunu da araştırdım ve blograzzi ile tanıştım. İlk başta bu konudaki google araştırmalarım olumsuz sonuç verdiyse de sonrasında isminin bloxoo olduğunu öğrendim ve yeni özellikleriyle bir çok blog sitesi sahibine seslendiğinin farkında oldum. Denemek bedava ya, bende hemen üye oldum ve denemeye başladım.

ÖNCELİKLİ GÖRÜŞLERİM

Sitenin isminden başlamak gerekirse, neden ingilizce bir isim? bu soruyu benden başka googleden baktığımda bir çok kişinin sorduğunu gördüm. Yanlış bir tercih olmuş diyebilirim fakat sitenin ileri de bir yabancılara da açılım projesi var ise orada hooopp!. haklısınız diyebilirim. Bloxo isminde yer alan fazlalık o harfini anlamış değilim; ingilizce telaffuzum kötü ama ben okurken ” blokso ” diye okuyorum. yani ismi bloxo olsa ne olurdu ki? :)

Sitenin araçlarından bazıları igoogle ve mynet’le uyumlu. Bunları bu sayfalarda kullanabiliyoruz, ayrıca bir çok bazı ek araçları var ki bir çok blog paylaşım sitelerinde bunlar aslında yok!. 

Yeni eklenen özellikleri ile blog mekanı açısından güzel bir işlevi olan bloxoo’nun çöplüğe dönüşmemesi açısından neler yapabileceğini ise ileri de göreceğiz ; çünkü gerekli – gereksiz bir çok web sayfası eklenmiş durumda…

bloxoo – bloxoo sayfam

Yorum Ekle