Yepyeni Yazılar
Anasayfa / Genel Kategoriler / Wordpress / WordPress bakım dolayısıyla site uygun değil hatası çözümü

WordPress bakım dolayısıyla site uygun değil hatası çözümü

Açık kaynak kodlu WordPress sistemi ile kurulu bir internet siteniz varsa güncelleme sırasında başınıza gelecek olan hatalardan/sorunlardan bir tanesi de “Zamanlanmış bakım dolayısıyla site uygun değil. Bir kaç dakika içinde tekrar kontrol edin.” hatasıdır/sorunudur. Güncelleme yapıldığı sırada bu hata kodu karşınıza çıkar ve sitenize / yönetici panelinize ulaşmak istediğinizde bile bu hatayla karşılaşırsınız. Fakat bu sorunun çözümü aslında çok basit, bunun yanında kendi kendine de sorun ortadan kalkabiliyor. 

WordPress bakım dolayısıyla site uygun değil hatası çözümü
Zamanlanmış bakım dolayısıyla site uygun değil. hatasını nasıl düzeltiriz?

WordPress üzerinde güncelleme yaparken sitenizin herhangi bir linkini açtığınızda aşağıdaki açıklama beyaz bir ekranda karşınıza çıkar. Bu bir sorun değil, bilgi notudur. Güncellemenin sağlıklı bir şekilde tamamlanmadığı durumlarda ortaya çıkar. Genellikle “geçici” bir sorundur, kendiliğinden ortadan kalkar fakat bazı durumlarda bu açıklama yazısı ekranda uzun bir süre kalabilir.

Zamanlanmış bakım dolayısıyla site uygun değil. Bir kaç dakika içinde tekrar kontrol edin.

Bu açıklama yazısının ortadan kalkması için öncelikle 2-3 dakika bekleyin ve sonrasında ctrl + f5 tuşlarına basarak sayfayı yenileyin. Tarayıcı önbelleğini de silebilirsiniz. Sonrasında sayfaya tekrar giriş yapmayı deneyin. Eğer başarısız olursa ve sayfada hala aynı açıklamayı görürseniz sitenizin FTP hesabına giriş yapmanız gerekiyor.

Bakım modunu iptal etmek

Bakım modunu iptal etmek için FTP hesabınıza giriş yapın. Ana dizinde yer alan .maintenance (bakım) dosyasını, bulup silin. Böylelikle bakım modu iptal edilmiş oluyor. Tekrar sitenize giriş yapabilirsiniz. Eğer bu dosya FTP ana dizininde yer almıyorsa biraz bekleyin siteniz zaten açılacaktır.

Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan Wordpress FTP bilgilerini sormasın istiyorsanız başlıklı dizin oluşturulamadı, ftp bilgileri ve paket açılıyor dizin oluşturulamadı konularında bilgi veren bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Hakkında Hakan KARA

1986 Rize/Çayeli doğumlu. Öğrencilik hayatında bir çok kulüp organizasyonlarında, etkinliklerde ve sempozyumlarda yer aldı. Sosyal medyayı aktif olarak kullanmasının yanında; bu blogu ile 2010 yılında Türkiye çapında yüzlerce katılımcının yer aldığı yarışmada 1. oldu. Kitap okumayı, araştırmayı ve yazmayı çok seviyor...

Bu Yazıları da Okumalısınız!

FTP sunucusuna bağlanılamadı hatası çözümü

WordPress güncellemeleri sırasında karşılaşılan sorunlardan bir tanesi de FTP sunucusuna bağlanılamadı hatasıdır. FTP sunucusuna bağlanılamadı hatası çözümü …

WordPress tüm yorumları tek tıkla silme

WordPress sitenizde eğer uzun süre güncelleme yapmazsanız veya eklentileri güncellemezseniz bazen spam yorum saldırısına uğrayabilirsiniz. …

Call to undefined function wp_convert_hr_to_byte hatası çözümü

Güncelleme sırasında karşılaştığım hatalardan bir tanesi de Call to undefined function wp_convert_hr_to_byte hatası idi. İlk …

1 yorum

  1. Elinize sağlık sorunumu sayenizde çözdüm aslında daha fazla yazacaktım ama cümlem bitmeden sayfa refresh yapıyor tamamlıyamıyorum neyseki sorunum çözdüğünüz için teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrol * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.