Yepyeni Yazılar
Anasayfa / Genel Kategoriler / Telefon / Samsung Galaxy Note 4 açılıp kapanıyor

Samsung Galaxy Note 4 açılıp kapanıyor

Samsung Galaxy Note serisi, telefon modelleri arasında özellikle iş dünyasında yer alan kullanıcılar tarafından oldukça tutuldu. Bir dönem nasıl Blackberry moda olduysa, son zamanlarda işadamlarında veya işkadınlarında sıkça Note serisi telefon görüyorum. Tabii her güzelin kusuru olabildiği gibi Note serisinde yer alan modellerinde bazı sorunları olabilir. Bunlardan bir tanesi de telefonun açılıp kapanması. Eğer sizin Samsung Galaxy Note 4 açılıp kapanıyor ise cihazda bir sorun var demektir. Bunun sebebini, kaynağını bulmamız gerekiyor öncelikle sonrasında gereken çözümü bularak Note model telefonunuzu iyileştirebilirsiniz. (Hastalanmış  çünkü :ı)

NOTE 4 AÇILIP KAPANMA SORUNU

Samsung Galaxy Note 4 cihazınız eğer olur olmadık anlarda kapanıp açılıyorsa, bazı uygulamalarda – örneğin Facebook, İnstagram, Snapchat, Bip vs. – telefon kendiliğinden kapanıyorsa veya sarjı bir anda yarı yarıya düşüp, cihaz yavaşlıyorsa; cihazda bir sorun var demektir. Bu tip durumlarda akla ilk gelen seçenek, zararlı yazılımlardan bir veya bir kaçının telefonunuzu yüklenmiş olması olasılığıdır. Öncelikle Note 4 cihazınızda güvenmediğiniz, bilmediğiniz, sık kullanmadığınız, onaysız uygulamaları silmekle başlayabilirsiniz. Bu söz konusu uygulamaları sildikten sonra cihazı yeniden başlatıp bir test edin. Note 4 açılıp kapanma sorunu hala var mı? Devam edelim…

Samsung Galaxy Note 4 cihazından bir görünüm

Bazı root işlemi yapılan Note dört cihazlarında bu sorunun yaşandığını telefon forumlarında okudum. Root kullanmışsanız – yani orijinal yazılım kullanmıyorsanız – cihazınızı formatlayarak eski haline getirip yeniden test edin. Eğer düzelmişse, root işlemi sıkıntı yaşatmış demektir.

BATARYANIZDA SORUN OLABİLİR

Bu tip açılıp kapanma durumlarında öncelikle cihaza format atılır. Sizde Note 4 cihanıza yedekleme işlemlerini yaptıktan sonra format atmayı deneyebilirsiniz. Fakat sorun devam ederse yeni ve orijinal bir batarya alıp, bu bataryayı orijinal sarj aleti ile 12 saat sarjda bırakın. Bu da sorununuza çözüm olabilir. Çünkü sorunlu bir batarya cihazın ısınmasına neden olur, bu da cihazda anormal açılıp kapanmalara neden olabilir.

 

Note 4 cihazınız durup dururken kapanıp açıldığında, bataryanın ısınıp ısınmadığına bir bakın lütfen. Anakartı yakmayalım değil mi? Bataryayı bir süre çıkartıp, dışarıda bırakın, soğusun. Daha sonra telefonunuzda hafıza kartı kullanıyorsanız onu da biçimlendirin. Orijinal güncel sürüm kullanmayı unutmayın! Çünkü üreticiler uygulamalar yenilendikçe, cihazda oluşabilecek anormallikleri giderme adına zaman zaman yeni güncellemeler çıkartıyor ve bu güncellemelerin bazıları da özellikle pil tüketimi konusunda yapılıyor.

Küçük bir ihtimal olsa da bazı cihazlarda telefonun yere düşmesi vs. gibi nedenlerle cihazın içerisinde bulunan soketler tam yerine oturmadığı için de bu tip açılıp kapanma sorunları oluşabiliyor. Bu teknik bir konu; işinin ehli bir telefon tamircisine teslim edebilirsiniz.

Ve tabii ki önemli bir uyarı: eğer cihazınızın garantisi HALA devam ediyorsa, Note 4 telefonunuzu garantiye gönderin fakat gönderim yaparken veya garantiye teslim ederken format işlemini yaptığınızı beyan edin. Çünkü sadece açılıp kapanıyor diyerek verirseniz ilk yapacakları iş format atıp size göndermek olacaktır. Bu eğer sorunu çözmezse tekrar geri gönderdiğinizde, uzun süre Note 4 telefonunuzdan uzak kalmış olacaksınız.

Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan Samsung Galaxy S7 edge pembe çizgi sorunu çözümü başlıklı edge, pembe çizgi ve pembe çizgi sorunu konularında bilgi veren bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Hakkında Hakan KARA

1986 Rize/Çayeli doğumlu. Öğrencilik hayatında bir çok kulüp organizasyonlarında, etkinliklerde ve sempozyumlarda yer aldı. Sosyal medyayı aktif olarak kullanmasının yanında; bu blogu ile 2010 yılında Türkiye çapında yüzlerce katılımcının yer aldığı yarışmada 1. oldu. Kitap okumayı, araştırmayı ve yazmayı çok seviyor...

Bu Yazıları da Okumalısınız!

Android telefon “Hesabınızı Doğrulayın Bu Cihaz Sıfırlandı sorunu” çözümü

Android işletim sistemine sahip cihazlara getirilen güvenlik önlemlerinden bir tanesi de; Google hesabı bağlanan bir …

LG Gmail senkronizasyon sorunu

LG Gmail Senkronizasyon sorunu bu cihaz sıfırlandı hatası

LG cihaza sahip kullanıcıların yaşadığı sorunlardan bir tanesi de cihazların Gmail bilgilerinin unutulması ile cihaza …

İstenmeyen Mesajları Engelleme

Telefona gelen reklam mesajlarını engelleme

Günümüzde şirketler hala ‘eski’ moda telefonla SMS reklamı yapmaya devam ediyor; halbuki bence müşteri bazında …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrol * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.