Yepyeni Yazılar
Anasayfa / Genel Kategoriler / Gündem / Samimiyet Testi

Samimiyet Testi

Sultanahmet’de yaşanan terör saldırısı ne ilk olacak ne de son: teröre destek veren satılık kalemşörler, terörü destekleyen hain unsurlar ve Orta Doğu bataklığında devam eden kaos sona ermedikçe bu tip olayların önüne sadece Türkiye değil, hiç bir dünya ülkesi geçemez, geçemeyecek… Peki siyasilerimiz ve siyasi mekanizmaya hiç bu zaman ki kadar yakın olmayan aydınlarımız/akademisyenlerimiz ‘samimiyet testi’nden geçebildiler mi?

Sultanahmet saldırısı gibi bu tip saldırıların ‘iyi’ yönü tabii ki olmaz; yine de ortaya çıkardığı bazı gerçekler var. Bunlardan bir tanesi de, bir kesimin ‘samimiyetini’ göstermesi, maskelerini düşürmesi olsa gerek…

Öncelikle bize terörü destekleyen, kendi ‘nefretleri’ yüzünden terörü meşrulaştıran aydın ve entel kesimin gerçek yüzünü gösterdiği açık: halkla bir bütün olamayan, halka tepeden bakan ve genellikle ‘Cihangir’ çocuğu olarak nitelendiren kesimin terörü meşru gösterme telaşlarını ortaya çıkartan olaylar oldu bunlar.

Halkın el üstünde tuttuğu, halk üzerinden zengin olan ünlü kesimden bazılarının devlet ve millet bilincine ulaşmadıkları; devlet ve millet sevgilerinin yalan olduğu bu terör eylemleri sonrası devlete karşı saldırgan tavırları sonrası ortaya çıkmıştır.

Devleti “Erdoğan” olarak gören bir kesim zümrenin halkın sandık iradesine ve halkın tercihine zerre saygıları olmadığını da gördük.

Uluslararası İlişkiler Uzmanı ünvanı olan sözde akademisyenlerin, IŞİD, PKK, Orta Doğu bağlamında dünya devletlerinin istihbarati oyunlarını görmezden gelerek yorumlarda bulunduğu ve basit kahve muhabbetlerinden öteye geçemeyen cümleler kurduğu programlar izledik.

Türkiye’nin kurucu partisi olan CHP’nin asıl derdinin devlet/millet değil, “Erdoğan’ı indirelim de nasıl indirirsek indirelim” olduğunu; yıllarca milleti “İran’cı olmakla’ suçlayıp en sağlam İran’cı olmalarını da üzgün ve şaşkın gözlerle izledik.

7 Haziran seçimleri öncesi “Türkiye partisi” olduğunu iddia eden, bir kaç kez “PKK ile bağımız yok” diyen, “Kürtlerin hakkını biz koruyacağız” diyen HDP’nin aslında terör örgütünün siyasal arenadaki uzantısı olduğunu; hendek siyaseti ile beraber Rusya gibi dönemsel sorun yaşadığımız ülkelere yakın durarak “ülke partisi” olmaktan uzak bir görüntü çizdiğini net olarak gördük.

Terör olayları sonrası her fırsatta devleti suçlayan bazı kalemlerin, paylaştıkları sözlerle asıl hedeflerinin ülkenin bölünmesi olduğunu ve terörden/kandan beslendiklerini okuyarak tahlil ettik.

Selahattin Demirtaş’ın ne kadar parlatılırsa parlatılsın, Kandil dağlarında giydiği “terörist” elbisesini asla çıkarmadığı ve çıkarmayacağı gerçeğini tekrar görmüş olduk.

Kendine aydın diyen aydınlaşamamış beyinlerin, eli silahlı terör örgütü militanlarından daha tehlikeli olduklarını; kullandıkları kalem ile toplumdaki kaosu daha çok körüklediğini gördük.

Demokrasi, özgürlük gibi evrensel kavramları dillerinden düşürmeyen CHP üst yönetiminin, kendi parti kurultaylarında bile yaptıkları ayak oyunlarını ekranlarda izlerken bu ülkenin kurucu partisi olan bir partinin geldiği acınası durumu ekranlarda izledik.

Ve daha bir çok “samimiyet” testinden geçen olaylar cabası…

Gördük ki bu saydıklarımızın derdi “vatan”, kaygısı “millet” değilmiş.

Eh.

Millet de cevabını – bu samimiyet testi başarısız olanlara özellikle – sandıkta verir artık.

Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan HDP'nin amacı gerçekten 'Barış' mı? başlıklı hdp, hdp barış istiyor mu ve hdp barış yalanı konularında bilgi veren bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Hakkında Hakan KARA

1986 Rize/Çayeli doğumlu. Öğrencilik hayatında bir çok kulüp organizasyonlarında, etkinliklerde ve sempozyumlarda yer aldı. Sosyal medyayı aktif olarak kullanmasının yanında; bu blogu ile 2010 yılında Türkiye çapında yüzlerce katılımcının yer aldığı yarışmada 1. oldu. Kitap okumayı, araştırmayı ve yazmayı çok seviyor...

Bu Yazıları da Okumalısınız!

Fuat Avni Kimdir

Fuat Avni artık bir fenomen. Sokakta tanınıyor. Sevenleri ve sevmeyenleri var. Reklamını iyi yapmış olması …

Nedir bu İŞİD belası?

Bir kaç gündür elimde okuyacak kitap kalmadığı için gazete yazarlarının köşe yazılarını okumakla yetiniyorum; günü …

Bu iktidarın yaptığı hiç mi iyi bir şey yok?

Bir konuyu en iyi anlamanın yollarından biri de: olumlu ve olumsuz konu hakkında söylenenleri okumaktır. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrol * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.