Yepyeni Yazılar
Anasayfa / Genel Kategoriler / Telefon / Galaxy S7 Edge Pembe Çizgi Sorunu Çözümü

Galaxy S7 Edge Pembe Çizgi Sorunu Çözümü

Samsung telefonlarda zaman zaman bazı hatalar meydana gelebiliyor. Samsung’ın şuanda önemli bir satış hacmine ulaşmış olan Galaxy s7 Edge cihazında pembe çizgi sorunu, can sıkıcı hale geliyor. Eski tüplü televizyonlardaki gibi ekranın sağında, solunda pembe çizgi beliriyor. Bu pembe çizginin geçmişi 2016 yılının Mart ayına kadar gidiyor; ilk olarak o tarihlerde Samsung Galaxy S7 Edge kullanıcıları sorunu forumlarda dile getirmiş. Bu konuda Samsung kanadından herhangi bir açıklama gelmediğini belirtelim. Üstelik bu hatanın durup dururken çıktığını ve herhangi bir darbe ya da müdahale sonrası oluşmadığını da hatırlatalım.

Galaxy S7 Pembe Çizgi

Galaxy S7 Edge Pembe Çizgi Sorunu Çözümü
Cihazda pembe çizgi bu şekilde oluyor.

Bu sorunun nedeni hakkında kesin bir bilgi yok, dediğim gibi durup dururken çıkmıştır ve muhtemelen sizde hemen google’ya yazarak buraya gelmişsinizdir. Fakat pembe çizgi sorununun kullanıcıları rahatsız ettiği açık. Samsung kanadında ise bazı servis noktaları garanti kapsamında değerlendirmiyor bu sorunu; hatta bazı forumlarda Samsung’un bu sorunu garanti kapsamında görmediği ifadelerine yer veriliyor. Tabii Samsung ile konuşmadım bu konuyu son durum kesin olarak nedir bilmiyorum ama cihazınızdaki pembe çizgi sorununu kendinizde çözebilirsiniz.

Eğer pembe çizgi sorununu varsa aşağıdaki çözüm yöntemini deneyebilirsiniz. Bu çözüm geçici bir çözüm, bunun altını çizelim. Telefonda buna benzer problem olanların yapması gerekenler şu şekilde;

Samsung Piksel Resetleme Nasıl Yapılır?

1- Öncelikle cihazınızın tuş takımını açın. Arama yapar gibi yani…

2- *#0*# rakamlarını yazın. Bunları yazdığınızda bi ekranın açılması gerekiyor. (Eğer açılmadıysa arama tuşuna basın)

3- Kırmızı, yeşil ve maviye tıklayın. Böylece tüm pikselleri resetlemiş olacaksınız.

Peki, bunu neden yaptık? Bu işlem ekranın piksellerini resetler, en başa döndürür. Bu pembe çizgi hatasını tamamen ortadan kaldırmaz, bir süreliğine çözüm sağlar. Kesin çözüm için servis noktanızla bir konuşma yapın derim. BU şekilde pembe çizgi sorununa kesin çözüm bulabilirsiniz. Fakat yukarıda da dediğim gibi garanti kapsamında değerlendirmeyebilir, sizden ekran parası isteyebilir ki bu tip son model cihazların ekranları çok pahalı oluyor. Bunu dikkate alarak servisle görüşün.

Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan 2016'nın en iyi Android uygulamaları başlıklı 2016, en çok indirilen uygulamalar ve en iyi android uygulamaları konularında bilgi veren bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Hakkında Hakan KARA

1986 Rize/Çayeli doğumlu. Öğrencilik hayatında bir çok kulüp organizasyonlarında, etkinliklerde ve sempozyumlarda yer aldı. Sosyal medyayı aktif olarak kullanmasının yanında; bu blogu ile 2010 yılında Türkiye çapında yüzlerce katılımcının yer aldığı yarışmada 1. oldu. Kitap okumayı, araştırmayı ve yazmayı çok seviyor...

Bu Yazıları da Okumalısınız!

Android telefon “Hesabınızı Doğrulayın Bu Cihaz Sıfırlandı sorunu” çözümü

Android işletim sistemine sahip cihazlara getirilen güvenlik önlemlerinden bir tanesi de; Google hesabı bağlanan bir …

LG Gmail senkronizasyon sorunu

LG Gmail Senkronizasyon sorunu bu cihaz sıfırlandı hatası

LG cihaza sahip kullanıcıların yaşadığı sorunlardan bir tanesi de cihazların Gmail bilgilerinin unutulması ile cihaza …

İstenmeyen Mesajları Engelleme

Telefona gelen reklam mesajlarını engelleme

Günümüzde şirketler hala ‘eski’ moda telefonla SMS reklamı yapmaya devam ediyor; halbuki bence müşteri bazında …

4 Yorumlar

  1. Pembe cizgi bendede cikti denileni yaptim ama cozulmedi

  2. Bende cikti yaptim olmadi ne yapmam lazim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrol * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.