Yepyeni Yazılar
Anasayfa / Genel Kategoriler / Telefon / Dosyalar Android’den Mac’e Nasıl Aktarılır

Dosyalar Android’den Mac’e Nasıl Aktarılır

Apple ile Google ürünü olan iOS ve Android işletim sistemi platformları arasında dosya transferi yapmak yani dosya aktarmak ilk başta “zor bir işlem” diye düşündürebilir sizde fakat basit anlatımı uygulayarak Android’den Mac’e dosya aktarabilirsiniz. Mac OS bilgisayarınız varsa ve Android akıllı telefona sahipseniz depoladığınız dosyaları bilgisayarınıza kopyalamak için bazı işlemler yapmanız gerekiyor. “Android File Transfer” uygulamasını kullanarak dosyaları bir Android cihazından Mac’e kolayca aktarma imkanınız olduğunu söyleyeyim. Bu uygulama yardımıyla telefonunuzda yer kaplayan veya önemli dosyalarınızı güvenli bir şekilde Mac OS sistemine sahip cihazınıza aktarabilirsiniz.

 Android’den Mac’e Dosya Aktarma

Android’den Mac’e dosya aktarma işlemi

Android File Transfer uygulaması yardımıyla herhangi bir Android işletim sistemine sahip cihazınızdan Mac bilgisayarınıza dosyalarınızı taşıyabilirsiniz. Mac işletim sistemine sahip bilgisayarınızdan Android’e örneğin müzik aktarma işlemini yapmak istiyorsanız, bu işlem size çok kolay gelecektir. Bu uygulamanın Mac OS X 10.5 veya üstü bilgisayarlar ile Android 3.0 veya sonraki bir sürümlerine sahip cihazlarda çalışacağını unutmayın. Daha eski ve farklı bir işletim sistemine sahipseniz, burada yazdıklarım sizin işinize yaramayabilir.

Android’den Macbook Pro’ya Dosya Transferi Nasıl Gerçekleştirilir

  • Öncelikle, Mac bilgisayarınıza Android File Transfer uygulamasını indirip yüklemeniz gerekiyor. Bunu normal bir program indirip, kurar gibi yapacaksınız. Bu kısmı resimli anlatmıyorum, siz yapabilirsiniz.
  • Kurulum işlemi bittikten sonra Android File Transfer programını başlatın.
  • Bundan sonra, Android cihazınızı Mac’inize bağlamak için bir USB kablosu kullanın.
  • Android telefonunuzu açın. Bildirim ekranını kontrol edin. Bu kısımda – genellikle üst kısımda yer alıyor – USB for … gibisinen bir uyarı gelecek. Bu bildirime tıklayın.
  • Şimdi Dosyaları Aktar tuşuna tıklayın. Artık dosyaları transfer edebilirsiniz. Aktarma işlemi sonrası USB’yi çıkartın.

Bu işlemleri sırası ile yaptığınızda Android cihazınızdan Mac bilgisayarınıza dosyalarınızı taşımış olursunuz. USB’yi bağladığınızda herhangi bir hata alırsanız sürücülerin doğru yüklenip yüklenmediğini kontrol edin. Eğer her şeyi doğru yaptığınızı düşünüyorsanız;

Android’den Mac’e dosya transfer ederken yaşanabilecek sorunlar

  • USB kablonuzu kontrol edin. (belki kabloda sorun vardır)
  • Cihazınızdaki mini USB bağlantısını test edin. Başka bir bilgisayarda deneyin. (belki USB kısmında sorun vardır)
  • Mac bilgisayarınızın USB portunu başka bir fotoğraf makinesi ile vs bir deneyin. (belki de bilgisayarınızın USB kısmında sorun vardır)

Başarılar, bir teşekkür etmeyi, bir de Facebook sayfamı beğenmeyi unutmayın. 🙂

Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan Samsung Galaxy Note 4 açılıp kapanıyor başlıklı açılıp kapanma sorunu, galaxy ve kendi kendine kapanıyor konularında bilgi veren bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Hakkında Hakan KARA

1986 Rize/Çayeli doğumlu. Öğrencilik hayatında bir çok kulüp organizasyonlarında, etkinliklerde ve sempozyumlarda yer aldı. Sosyal medyayı aktif olarak kullanmasının yanında; bu blogu ile 2010 yılında Türkiye çapında yüzlerce katılımcının yer aldığı yarışmada 1. oldu. Kitap okumayı, araştırmayı ve yazmayı çok seviyor...

Bu Yazıları da Okumalısınız!

Android telefon “Hesabınızı Doğrulayın Bu Cihaz Sıfırlandı sorunu” çözümü

Android işletim sistemine sahip cihazlara getirilen güvenlik önlemlerinden bir tanesi de; Google hesabı bağlanan bir …

LG Gmail senkronizasyon sorunu

LG Gmail Senkronizasyon sorunu bu cihaz sıfırlandı hatası

LG cihaza sahip kullanıcıların yaşadığı sorunlardan bir tanesi de cihazların Gmail bilgilerinin unutulması ile cihaza …

İstenmeyen Mesajları Engelleme

Telefona gelen reklam mesajlarını engelleme

Günümüzde şirketler hala ‘eski’ moda telefonla SMS reklamı yapmaya devam ediyor; halbuki bence müşteri bazında …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrol * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.