blackberry 9800 403 Access Denied hatası çözümü

Blackberyy marka 9800 model telefonunuzda 403 Access Denied hatası alabilirsiniz. Tarayıcı yardımıyla internete girmek istediğinizde bu hata karşınıza çıkar. Bunun sebebi de hattınızda yeterli bakiyenin olmamasının yanında bis paketinin tanımlanmamış olmasıdır; tabii ki tarayıcı ayarlarını değiştirmiş iseniz de bu hata karşınıza çıkabilir. Normal koşullarda hattınızda bis paketi varsa blackberry 9800 model telefonunuz otomatik tarayıcı ayarlarını kendisi yapar. Yine de tarayıcıya girip menü tuşuna basarak açılan pencereden seçeneklere girip alt taraftaki kutucukları işaretlemenizi öneririm. Bis paketiniz var iken bunları yapmanız yeterli olur. Eğer sorun düzelmez ise yazılımınızı yeniden güncellemeniz yararlı olacaktır.

Bir arkadaş ise bu sorunu şu şekilde çözmüş: Cihazın pilini çıkarıp tekrar takarak! Denemekte fayda var…

Bis paketi Blackberry telefonlar için çok önemli; blackberry 10 ve üstü işletim sistemlerinin kurulu olmadığı telefonlarda özellikle internete bağlanmak konusunda çok sık sorunların yaşanmasına neden olan bir durum. Bis paketi yokken Blackberry sunucuları engelleme yapar ve internete giremezsiniz: 403 Access Denied hatası benzeri hatalarla karşılaşabilirsiniz. Aslında bu hata sistemin çalışma prensibini düşünürsek normal bir hata. Sonuç olarak hata da sorun yok ama bis almazsanız nete bağlanamazsınız. Blackberry telefonlar için bis paketinin önemini de umarım anlamışsınızdır.

İngilizce forumlarda şöyle bir çözüm yolu da önermişler: Under Options-> Security Options -> Advanced Security Options -> TLS Under this menu change TLS Default to show Handheld. Save this change and you should be able to view webpages now.

Yazı dolaşımı

Exit mobile version