Bilinçli kadınlarımız hiç eksilmesin!
  1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Bilinçli kadınlarımız hiç eksilmesin!

0

İsrail milletvekili tv ekranlarında ” Filistinli kadınları öldürmeliyiz! ” dediğinde; çoğunluk gibi ben de şaşırmış ve ” neden illa kadınlar? ” diye düşünmüştüm. Hele bu tip vicdani konularda annelik duygusu gereği daha hassas olan kadınlar için, israilli bir bayan milletvekilinin bu insanlıktan nasibini almamış sözleri kanımı dondurmuştu.

Anlatayım:

Bir ülkenin gelişmişlik düzeyini bazıları kadınlar açısından değerlendirir. Ülke kadınları ne kadar siyasete, topluma entegre edilmiş iseler; giyimlerinde ne kadar özgürseler: o ülke gelişmiş bir ülke demekti. Her ne kadar kendi içinde dini inancı gereği bazı bayanların soyutlanıp, yobaz ithamına uğraması çelişkisi olsa da; bu böyledir: kadın ne kadar istediğini yaparsa, o kadar gelişmişiz demektir.

Kadınları bu kadar önemli kılan ne peki?

Bir kitapta okumuştum: ” kadın öğrenirse, çocukları öğrenir; çocuklar öğrendikçe toplum öğrenmiş olur. ” Yani bir toplumun şekillenmesinde kadının rolü çok ama çok büyüktür. Bu yüzdendir ki tüm büyük insanlar kadınlara fazla önem vermiştir; bazıları ise kadınlar üzerinden halka şekil vermeye çalışmıştır. Bunun örnekleri için tarihimize bakmanız yeterli…

Gelelim yazının başına: Yahudi ve Hristiyanlar en çok bilinçli Müslüman kadından korkar. Güçlenmeye başladıkları an ile ecdadımızın içine kapanıp, radikal boyutlarda yaşam sürmeleri nedense tesadüfen(!) aynı tarihlere rastlar: ve bu tarihlerde kadınlarımız yanlış bir şekilde ikinci plana atılır! Ama yabancılar bilir; ülkesine ve milletine yararlı iş yapmış her insan evladını yine bilinçli bir müslüman kadın (anne) yetiştirmiştir. Korkarlar bizim annelerimizin bilinçlenmesinden; bu yüzdendir genç kızlarımızı medeniyet adı altında bugünlerde justin bieber zeka seviyesinde tutma çabaları. Bu yüzdendir, Filistin’de hedeflerinin ilk önce Anneler olması.

Anneler, Kadınlar, Hanımlar, Kız Kardeşlerim:

Sizin varlığınızla gurur duyuyorum. Sizlerin Fatih’ler doğuracak ve yetiştirecek bilinçte olduğunuza eminim. İnancı kıçından anlayıp, koskoca dini radikal kesimlerin davranışlarıyla anlayan ve anlatan; kadını el üstünde tutan dinin kadın konusundaki yazdıklarını bilmeden konuşan, sürekli çamur atan ve içi fesat, dili zehirli insancıkları unutun gitsin. Onların kendilerine bile faydaları yok! Size dikte edilen moda, kompleks gibi kavramlardan uzak durup; sizi en iyi anlatacak olan ahlaklı, iffetli, namuslu birer kadın olmanız gerek: yani melek gibi, yani cenneti ayağının altına hak eden tertemiz insan gibi, yani bir anne gibi…

Allah bilinçli kızlarımızı, hanım kardeşlerimizi, annelerimizi başımızdan eksik etmesin…

Görüşün Önemli!
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle