İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ajandama Karaladıklarım
  3. Atatürk hayranı bir İngiliz ressam: Ned Pamphilon

Atatürk hayranı bir İngiliz ressam: Ned Pamphilon


Friendfeed sayesinde bir çok şey öğrenebildiğimi çoğu yazımda bir kaç kez yazmışımdır, bu yazımda yine tekrar edince bir dejavu etkisi yarattı ben de.

Neyse..

Ned Pamphilon ismini bir feedde görünce araştırmak istedim, çizdiği resimler ve hayalindeki iş yüzünden beni çok etkileyen biri: hemen bloguma onu konuk olarak almam gerektiğini düşündüm. Ajandama not ettikten sonra kısmet bugüneymiş.

10 yıldan beri Türkiye’de yaşayan ve Türkiye’nin gönüllü Kültür Elçiliği yanı sıra bugüne kadar gerçekleştirdiği Sosyal Sorumluluk projeleri ile de herkes tarafından tanınan İngiliz Ressam Ned Pamphilon zamanının çoğunu istanbulda geçiriyor.

Kendisi en son da paylaştığım resime ” blue eyes ” ismini vermiş. Resime bakınca kurtuluş savaşında yaşananların hepsi görmesemde, aklımda film şeridi gibi çıkıp kayboluyor: yaşananlar, acılar, kötülükler, düşman orduları, atatürk‘ün inanılmaz taktik dehası…

Belgesel çektiğini de google sayesinde öğrendim, hemen dailymotiona yükledim belgeseline ait fragmanı. Aşağıdan bu belgeselin fragmanını da izleyebilirsiniz:

Kendisine ait http://istanbul7tr.blogspot.com sitesinde 2 yıldır yeni yazı eklememiş olması garibime gitse de şuan nerede olduğunu ressamın doğal olarak bilmiyorum: fakat bahsettiğim sitede çalışmalarını, resimlerini, türkçe konusundaki hayallerini, atatürk hakkındaki yazılarını vs. takip edebilirsiniz.

kendine ait resmi web sayfası ise : http://www.nedpamphilon.com

Yorum Yap