İlginizi Çekebilir
Lost Bitti mi?
  1. Ana Sayfa
  2. Kişisel Yazılarım
  3. Aşk-ı Memnu oldu Yatak-ı Memnu!

Aşk-ı Memnu oldu Yatak-ı Memnu!


Bu diziyi inanın hiç izlemedim ve şu film indirme yasağı gelmeseydi şuan bu yazıyı yazarken aynı anda eğer bulabilirsem bu filmin daha önce TRT ‘ de yayınlanan o eski halini indirip film arşivime eklerdim…

Ama artık haber sitelerinde dolaşırken ya da video paylaşım sitelerinde video izlerken veya televizyon programlarından gereksiz dedikodularını izlerken kendimi bulmak istemiyorum… Yeter yahu!.

İnsanımız çok mu cahil dicem; yok değil… Okumuş bir milletiz =) Ama çok meraklıyız, bu kesin…

Daha önce bu dizi hakkında çıkan dedikoduları bilirsiniz; yok aralarına yastık koydular [ bizim neden umrumuzdaysa, sanki biz yapıyorduk o işi! ] ya da çok fazla açık sahne varmış da [ neden izliyorsa? ] türk geleneklerine aykırıymışta [ izleme canım ] şuydu da buydu da bilmem ne… İzlemeyin kardeşim, zorla mı?

İzlendiğinden zaten film bu kadar abartmaya başladı kendini…

Ve inanın kitap uyarlamasından o kadar uzaklaştı ki; ben olsam kitabın yazarının varisleri kesinlikle izin vermezdim yazarın adının kullanılmasına… Halid Ziya Uşaklıgil şuan bu durumu acaba gülermiydi, ağlarmıydı?

Zaten komik değil mi? Dizinin reklamlarında yazarın ismi açık seçik kullanılıyor ve belli ki bunu diziye ilgi olsun diye yapıyorlar ama geçen bir bölümünü tv de zampig yaparken görmüştüm; bihter denen o ünlü hatunun elinde İphone var! Gülmekten kırıldım ya… Bari dizinin adını Aşk-ı Memnu Milenyum koyunda, milleti bu kadar keklemeyin! Çakallar resmen ya =)

Her neyse, konu o değil… Başlıkta yazdığım gibi ve izleyenlerden duyduğum kadarıyla dizi nerdeyse yatak odasında geçiyor hep =) Sevişme sahneleri cart curt cabası… Ama bu sabah okuduğum haber yuh artık dedirtecek cinsten…

Demek bizim halkımız ( ya da haberi yazan arkadaşımız ) bihter’in ne zaman evli olduğu adamla birlikte olacağını merak ediyordu! Haberin metnini aynen buraya yapıştıracağım zaten de ; yani ilginç ya… Artık dizilerde ne yapacaklarını bu kadar merak eden bir toplummuyuz?

Ve asıl soru şu: bu filmin bize katkısı ne?. Yani mesela kurtlar vadisinin bize katkısı olabilir; cumhurbaşkanlığı seçimlerini halkın yapacağını 2 sene önceden bilmişti mesela… Ama bu dizinin bize katkısı ne? İki kez sordum, ikisinde de cevap bulamadım =)

izlemeyin böyle dizileri, cidden…

Zaten bihter denen hatuna gıcık kaptım… Bir insan kendini bu kadar kullandırır mı ya… Oyunculuk açısından yanına yaklaşamaz belki de ama bu bihter karakterini oynayan kişiyi ben yaşadıkları ve buraya kadar gelişi açısından Hülya Koçyiğit’e nedense çok benzetiyorum ama en önemli farkları; hülya hanım sinemaya geçtikten sonra açıkcası ben hiç sevişme sahnesini görmedim o kadar türk filmi izledik =)

Herkese akıl fikir…

Çok lazım =)

Bir de şu var; izlencek o kadar kaliteli şeyler var ki, bu diziyi izlemek yani zaman kaybı, gereksiz… Bu diziyi izleyen kişinin karakterinden sorunu var ya da karakteri değişir gibi bir izlenime kapılıyorum, bilmiyorum ne kadar doğrudur!

Haberin metni ise;

‘Aşk-ı Memnu’da işler karışıyor. Dizinin yarın ekrana gelecek bölümünde Bihter, sevgilisi Behlül’ü kıskandırmak için eşi Adnan’la birlikte oluyor.

Behlül’ün baloya Nihal’le birlikte gelmesi Bihter’le yaşadığı ilişkide yeni bir dönemin başlangıcıdır. Bihter, Behlül’ün tercihleriyle yaralanırken duygularını kontrol etmekte güçlük çekmeye başlar.

Behlül’den intikamını almak için onu yine en zayıf noktasından yaralar.

Sevişme sahneleriyle dikkat çeken bölümde Behlül ise geçen zamanın muhasebesini yapıyor. Yarın akşam ekrana gelecek bölümde Behlül’ün Nihal’e yakınlaşan adımları, Bihter’i de Adnan’a götürür. Bihter, bir süredir Adnan’la aralarında yarattığı mesafeyi kapatmaya karar verir.

Yorum Ekle

Yorumlar (4)

  1. Aşk-ı Memnun

  2. Aşk-ı Tren :)

  3. Gunluk Magazin Programlarının Yalan Oldugunu Senaryodan İbaret oldugunu düşünürdüm.Ama Sanırım Bu Tren Olayı Dogru :D Hiç seyretmek istemediğim Dizilerden Birtanesi de Aşk-ı Memnu kaldıki seyir etmiyorumda artık kimin kime sardıgını anlayamıyorum takibi zor bu işlerin :D Klasiklerden DallaS Bile boyle diildi Entrikada Uzerimize bir millet tanımıyorum :DDDDD Aşk-Tren Yavaş Kalır Kadir Aşk-ı Metro Diyelim :DD

  4. Sex-i Memnu :D

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir