İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Site Tanıtımları
 3. Arkadaşlık Siteleri İşe Yarıyor Mu?

Arkadaşlık Siteleri İşe Yarıyor Mu?

Arkadaşlık Siteleri
2

Arkadaşlık siteleri, farklı yerlerde bulunan insanların kolay bir şekilde tanışmalarını ve aradıkları türde ilişkiler kurmalarını sağlayan sitelerdir. Çoğu kişi bu siteleri arkadaşlık ilişkileri kurmak amacıyla değil de erkek arkadaş ya da bayan arkadaş bulma amacıyla kullanıyorlar. Hatta bu tip platformlarda tanışan ve ilişkilerini daha üst seviyelere taşıyan, evlilik gibi ciddi bir kurumun içine girmeyi tercih eden kişilerin sayısı da az değil. Şöyle söyleyeyim, benim en yakın arkadaşım, 30 yıldır tanıdığım çocukluk arkadaşım böyle bir site aracılığıyla tanıştığı bayanla evlendi. Yenge hanım Almanya’da ikamet etmesine rağmen uzun bir süre site üzerinden yazıştılar, sonraki yaz döneminde tanıştılar ve ikinci bir ziyaret döneminde nişanlandılar. 10 yılı aşkın süredir evli olan çiftin sahip oldukları ikiz çocukları da mutluluklarını perçinledi.

Kısacası arkadaşlık sitelerinin sunduğu hizmetler sayesinde tanışan ve ciddi birliktelikler yaşayan kişilerin sayısı hiç de az sayılmaz. Elbette bu siteler sayesinde tanışan ve birbirlerine karşı bir takım duygular besleyen herkesin evlenmesine de gerek yok. Kısa süreli ilişkiler yaşayan ya da sadece cinsel birliktelikler yaşamayı tercih eden kişilerin sayısının da oldukça fazla olduğu görülebiliyor. Yani ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek olan kişileri (aynı cinsten ya da farklı cinsten) arkadaşlık sitelerinde bulabiliyorsunuz.

Bayan Arkadaş Arayanlar

Yukarıda ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek olan kişileri arkadaşlık sitelerinde bulabiliyorsunuz dedim ama durum her zaman bu şekilde olmayabiliyor. Çünkü sitelerin çoğunda yayınlanan profillerin önemli bir bölümü (genellikle bayanlara ait profiller) sahte profiller oluyor. Dolayısıyla siteye girerek ve hatta bazılarına ücret ödemek yoluyla üye olarak ulaşabildiğiniz profiller, bayan profilleri, siteye üye çekmek amacıyla ya da bazı ürünleri/düşünceleri tanıtmak amacıyla hazırlanan sahte profiller oluyor. En büyük ve en güvenilir (öyle olduğu kabul edilen) arkadaşlık sitelerinde bile karşınıza çıkan sahte profiller, özellikle flört etme/sevgili edinme amacıyla bayan profillerini inceleyen kişilerin incelemelerinin sonuçsuz kalmasına yol açabiliyor.

Sahte profil sorunundan kurtulmak isteyenler ve çok sayıda bayanın üye olmayı tercih ettikleri arkadaşlık sitelerinden faydalanmak isteyenler ise, internette çok az sayıda bulunan güvenilir, yönetimi kuvvetli ve kontrollü arkadaşlık sitelerinden faydalanmayı tercih ediyorlar. Örneğin Türkiye’nin ilk ve tek arkadaşlık sitesi olarak yayın yapan arkadasitesi.com, bayan arkadaş edinmek isteyen ve güvenilir bir site arayan kişilerin ilk tercihi olarak öne çıkıyor.

Tamamen Ücretsiz

Arkadasitesi.com, tamamen ücretsiz olarak hizmet veren bir arkadaşlık sitesi olarak görünüyor. Bayan arkadaş arayan kişilerin sadece siteyi ziyaret etmeleri yeterli oluyor. Çok sayıda gerçek bayan profilinin de yer aldığı sitedeki profiller, boy, kilo, yaş, etnik köken, eğitim durumu, ikamet edilen şehir gibi temel bilgileri içeriyor. Profil sahiplerinin aradıkları arkadaşların özelliklerini ve kendi özelliklerinden öne çıkanları kısaca anlattıkları mesajlar, profil sahibine ait olan iletişim bilgilerini de içerebiliyor.

Arkadaşlık Siteleri
Arkadaşlık Siteleri

Kısaca ifade etmek gerekirse, bayanlarla (ya da erkeklerle) tanışmak ve bağlantı kurmak amacında olan kişilerin faydalanabilecekleri en uygun arkadaşlık sitesi arkadasitesi.com olarak görünüyor. Gerçek profillerin yayınlandığı ve ziyaretçileri koruyan kuralların uygulandığı site, tamamen ücretsiz olarak hizmet vermesi yönüyle de öne çıkıyor. Sitede yayınlanan profilleri görüntülemek ve incelemek isteyen kişilerin siteye üye olmaları da gerekmiyor. Site ziyaretçileri profilleri inceleyebiliyor ve diledikleri takdirde siteye üye olabiliyorlar.

Sonuç olarak hemen her yönüyle arkadaşlık siteleri arasında en iyi hizmeti sunan site olarak görünen arkadasitesi.com, bayan arkadaş edinmek isteyen kişiler açısından da en uygun koşulları sağlayan arkadaşlık sitesi olarak görünüyor.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

 1. icon_avatar

  Boş siteler hepsi kadın fotoğraflı botlar oluşturulup otomatik mesaj gönderilip ödeme yapması bekleniyor kullanıcıdan ki ödeme yapan tipler oldukça fazla.

 2. icon_avatar
  2 sene önce

  Arkadaşlık siteleri emin olun ki işe yarıyor. Daha çok ücretsiz ve üyeliksiz arkadaşlık siteleri rağbet görmekte. 100 binlerce insan arkadaşlık siteleri aracılığı ile yeni arkadaş arayışı içersindeler. Bende zamanında çok takıldım bu tür sitelere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir