İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sine Kritikler
  3. Ahmaklar – Sinekritik

Ahmaklar – Sinekritik


Ahmaklar… Tam bir ahmak filmi, iyi niyetli yaklaşıp ( ki bundan başka bir şey yapmam mümkün değil zaten ) filmin amacını şöyle ifade edebilirim: suyun önemine işaret etmek.

 

 

Film hakkında hemen böyle bir yorum yapmak istemezdim ama filmden anlatacak pek bir şey yok aslında… Çünkü bir nevi ünlü filmleri ti’ye alan filmler olur ya; burada da amerikan yönetimini ( ki bu benim aklıma gelen ilk ülke ) veya dünyadaki tüm insanları karşısına alıp onlara suyun önemini, kendine has komik tiplemeler ve olaylarla sunmaya çalışması belki güzel bir şey olabilir, fakat izlerken insanı sıkan bir film idi. Komedi filmi olmasına rağmen, filmin beklide 2–3 yerinde güldüm. Bunun yerine bir belgesel çekselerdi, ciddi olsalardı yeterliydi hâlbuki!

Film, kötü. Oyunculukta film gibi ciddiye alınmayacak tipten… Tamam, su bizim çok için çok önemli, dünyamızda… Bitkilerde… Ama bu filmi izleyen kaç kişi, bu soğuk esprilerden sonra sizi ciddiye alabilir ki? Birçok ünlü firmanın da filmde çaktırmadan reklâm edilmesi cabası!

Neyse, filmden bahsetmek gerekirse; sakin ve sıkıcı bir hayat yaşayan başrol oyuncumuz ile fahişelik yapan bir bayan ordu tarafından bir deneyde kullanılır fakat fiyasko! Birden kendilerini 505 yıl sonrasında bulurlar ve dünyada su yerine enerji içeceği kullanılmak da ve insanların IQ seviyeleri 60’ın altındadır. Sakin ve sıkıcı bir hayat yaşarken, birden 505 yıl sonra dünyanın en zeki insanı olarak aptallar(!) tarafından lider seçilip, bütün sorunları çözmesi istenilen başrol oyuncumuzun, kız arkadaşının yardımıyla da başından geçenleri anlatan filmin boş zamanını ekrana bön bön bakarlar için birebir olduğunu söyleyebilir!.

İyi seyirler.

Sinemalar.com linki

Yorum Yap