Adını Sen Koy

Senden uzakta bir gün daha geçti boynum bükük.Bir gün daha öldüm , bir gün daha hasretin altında can çekişiyorum senden habersiz..Yalnızlığa elimi verdim sen terk edince , şimdilerde kolumu kaptırdım karşı koyamıyorum. Kurtulamıyorum bu esaretten. Senden kalma anılarla dolu bir mezarlık var artık 4 bir yanım da. .Çıldırıyorum 4 duvar arasında. Haykırıyorum sebepsiz. Dilimden dökülen hiçbir şeyi ima edemiyorum. Anlatamıyorum içimden geçenleri. Satırlara dökemiyorum yalnızlığı. İçinden çıkamıyorum yalanların. Gerçeğin eteğinden tutamıyorum. Odama kapatıyorum kendimi.

Sen yokken buralar mahşer yeri adeta. Sağ kalan anılar var. Çoğu yaralı görüyorum. Kurtarılmayı bekleyen çok kişi var benden. Benim de elim kolum bağlı, üzgünüm. Bende onlar gibi çaresiz , aciz bir halde kanadı kırık bir şekilde kurtulmayı bekleyen anılarla beraber kan kaybetmeye devam ediyorum. Ölüyorum beklide bilemiyorum. Sadece korkuyorum. Sadece korkuyorum .. .. ..

İnan ki yokluğunda buraların tadı tuzu kalmadı.. Sokaklar sensizliğe mahkum yine , soğuk ve sessiz. Caddeler de kimsesiz kaldı benim gibi , anılar öksüz. Yağmur bile yağmaz oldu bu şehre ,Güneş bile doğmuyor odama artık. Ay bile küskün beklide bilmiyorum. Rüzgar bana dargın olmalı ki artık esmiyor. Doğa sensizliğe bürünmüş. Yeşillenmiyor artık bahçeler. Ötmez oldu kuşlar. Coşmaz oldu dereler. Yapraklar artık eskisi gibi savrulmuyor rüzgarın sevgi dolu kollarında. Gittiğin günden beri hayat bu işte. Durgun sade ilerisi yok. Olduğu yerde sayıyor zaman hala. Uyuyan şehir bugünde uyanmadı. Beklide ölümle son bulacak olan bu uyku ebedi olacak bu şehirde.

Şimdi sisler çöktü başucuma.. Yastığa koymaya kalktığım başım öylesine ağır ki. Gözlerim buğulanıyor durmadan. Anılar bir film şeridi gibi geçiyor gözlerimin önünden. Sadece bir tanesini bile tutup tekrardan yaşayamamak içimi öylesine acıtıyor ki. Tenim sızlıyor. Bakamaz oldum artık penceremden. Açamaz oldum o penceremi korktum , Oysa sen olduğunda başından ayrılmazdım. Saatlerce seni kollardım sen bilmeden.Doyasıya izlerdim. Öylesine hoşuma giderdi ki seni izlemek. Gecenin olmasını , Güneşin batmasını hiç istemezdim. Seni birkaç saat dahi olsa beklemek ölüm gibi gelirdi o pencerenin başında.

İşte o pencereden sende unuttuğum ümitleri yakalamışken bir kez daha kaybetmek istemedim , mecburum elimde tutmaya. Her biri sen kokuyor bilemezsin. Öğrenmeliyim sensizlikle savaşmayı. Bir yenilgiyi daha kabullenemem biliyorum. İçimdeki seni söküp almalarına izin veremem. Bir açık daha vermemeliyim zamana. Avuçlarımdan kayan geçmişime el uzatmalı yukarı çekmeli kurtarmalıyım. Kapamalıyım 4 bir yanı. Dışarıya atılacak her bir adımı yerimde saymalıyım. Geriye değil. Olduğum yerde kalmalı ve bununla devam etmeyi seçmeliyim. Belki böylece yıllar önce kaybettiğim gerçeği belki yakalar bir daha da bırakmam. Sadece belki. Sadece bir umuttu bende var olan. Kilometrelerce uzakta duran küçük bir ışık gibiydi. Bir siluet vardı çam kenarından baktığımda. Elimde bur mum, sönmesi yakın. Boynuma doladığım ümitlerde terk etmeye başladı şimdi. Yarınlar giderek karanlığa gömülmekte. Göremiyorum ama hissediyorum yine tek başıma kaldığımı.

Bu günlerde !Dışarıya çıkamaz oldum sen yokken. Sokaklar suskun her zaman ki gibi. Sessizlik bozulmadı hala. Ara sıra perdeler arkasından sokağa bakıyorum gizlice. Her seferinde yokluğun duruyor köşe başında kapatıyorum.Pencereme çıkıp saatlerce seni izlemedikten sonra hayatın bir anlamı kalmıyor benim için. İçime atıyorum durmadan sessizliği. Hala susuyorum. Gün gelecek haykırışlarımla çınlayacak kulakların eminim. Yalnızlığım çökecek üstüne sen istemeden. Kaçacaksın anlayacaksın kurtulamayacağını benden, direneceksin biliyorum ama bu acıları yaşadığım kadar sende çekeceksin bir bir. ..

Sende susacaksın. Karşında seni dinleyecek birisi olmayacak benim gibi. Umutsuzluk batağına kaptıracaksın ellerini. Dibe doğru batacaksın. Ellerin ayaklarına dolanacak. Çaresiz kaldığını anladığında gözlerin kararacak benim gibi. Susacaksın. Oysa anlatacak o kadar şeyin olacak ki. İçine atacaksın mecbursun. Zamanla İçinde yer kalmadığını anlayacaksın. Zoruna gitse de benden kalan izlerin gün yüzüne çıktığını anladığında duracak, Geriye baktığında yüzüne vuran tokadın yalnızlığın olduğunu anlayacaksın. Kendi içinde mahsur kalmanın, Gönül kıyına vuran sevdamın hareket etmeyişine şahit olacaksın. Zamanın yaralarını saracağını düşüneceksin. Bende düşünmüştüm tüm bu söylediklerimi. Tek tek yaşadım istemesem de. Hepsine şahit oldu yüreğim. Karşı koymaya çalıştıkça sarılan onca yara kanamaya başladı inanamadım. Meğer her yaranın ilacı varmışta bir ölümün birde Aşkın yarası çok derinmiş. Kapanmıyor işte. Hele birde ilk olunca.

Sende benim için bir ilk olmuştun biliyor musun? Onca zaman kapalı duran kalbimin anahtarını çalmıştın gizlice. Bunu sen kalbime girince anlamıştım. Geç değildi belki geri dönüşü vardı ama , artık hayatımın yarısı değil. Tamamı senden oluşuyordu sanki. Hayır diyemedim. Kabullendim seni. Arzuladım dediler gibi. Bir gün çekip gideceğini düşünmeden oracıkta sakladım , hala daha saklıyorum sebepsiz. Her şeyi silebilirim. Her şeyi . ir tek seni silemiyorum. Atamıyorum içimden. Kıyamıyorum. Senin kadar zalim olamıyorum işte.

YERİNE SEVEMİYORUM !!

YERİNE SEVEMEM !!!

Şimdi oturup düşünmenin zamanı beklide. Düşünüyorum da. Ben bunları yaşarken sen !! Acaba sen neler yapıyordun kim bilir.

Benim gibi günlerce gözüne uyku girmediği , uykunun haram olduğunu düşündüğün zamanlar oldu mu ?

Yastığa başını koyduğunda aklına gelmedim mi hiç. Gözlerini kapadığında hayalimle karşılaşmadın mı bu zaman. Göremedin mi bensizliği. Bensizlikten kurtulup , küllerinden tekrar alevlenerek durmadan bana koşmadın mı. Uçunda ben varken engeller sana yokmuş gibi gelmedi mi hiç , gelmedi mi ?

Senin için akan onca yaş bir nehir olmuşken , benim için bir damla yaş döktün mü ?

Olsun. Sen ağlama kıyamam. Sen . Sen yine de benim çektiklerimi çekme. Dayanamam acı çekmene. Benim yaşadıklarımı yaşamanı , Beklide yaşayacağını biliyorum ama korkuyorum. İstemeden üzülüyorum elimde değil. Seviyorum hala dediler gibi. Seviyorum , Seviyorum

Lanet olsun. SEVİYORUUUUM .((

Yazı dolaşımı

Exit mobile version