20 Aralık Cumartesi , 2014 11:30:02
Bu yazıları da oku!
Anasayfa / Genel Kategoriler / Google Aramalarım / Online Resim Boyutlandırma Sitesi

Online Resim Boyutlandırma Sitesi

grey Online Resim Boyutlandırma SitesiBugün, tam anlamıyla resim boyutlandıran bir program lazım oldu bana; microsoft un resize image eklentisi resim boyutlandırıyor ama istediğim ölçüleri yazmama rağmen yine de başarılı sonuç vermiyor. Yani tam anlamıyla başarı yok, photoshop ile denedim yine aynısı oldu çünkü onu da pek iyi bilmiyorum.

google amcaya danıştım ve güzel bir site buldum: http://www.rsizr.com

Bu siteyi açtığınızda flash bir ekran çıkıyor, open pictures e tıklayarak resmizin yolunu gösteriyoruz ve resim ekranda çıkıyor. sonrasında istersek ” crop ” seçeneği ile resmi kesebilir veya rescale seçeneği ile boyutlandırabiliriz ki boyutun ne kadar olduğunu vs hemen yan tarafta gösteriyor. sonuçta save picture deyip bilgisayarımıza kaydedebiliyoruz.

Çok büyük boyutlu resimleri küçültmek isterken bu sitede de size yardımcı olmayabilir, bu yüzden önce microsoft image resizer (google yardımıyla arayıp bulabilirsiniz :ı ) programı yardımıyla bu büyük pixelli resminizi küçültün sonra bu site yardımıyla gerekli ayarları yapın. bu şekilde resim boyutlandırma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

başarılar =)

Aranan kelimeler:

 • online resim boyutlandırma
 • resim boyutlandırıcı
 • online resim kucultme
 • resime boyutlandirma siteai
Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan Docx uzantılı dosyaları 2003 office ile açmak başlıklı Docx uzantılı dosyaları 2003 office ile açmak, office ve word konularında bilgi veren bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Bugün, tam anlamıyla resim boyutlandıran bir program lazım oldu bana; microsoft un resize image eklentisi resim boyutlandırıyor ama istediğim ölçüleri yazmama rağmen yine de başarılı sonuç vermiyor. Yani tam anlamıyla başarı yok, photoshop ile denedim yine aynısı oldu çünkü onu da pek iyi bilmiyorum. google amcaya danıştım ve güzel bir site buldum: http://www.rsizr.com Bu siteyi açtığınızda flash bir ekran çıkıyor, open pictures e tıklayarak resmizin yolunu gösteriyoruz ve resim ekranda çıkıyor. sonrasında istersek " crop " seçeneği ile resmi kesebilir veya rescale seçeneği ile boyutlandırabiliriz ki boyutun ne kadar olduğunu vs hemen yan tarafta gösteriyor. sonuçta save picture deyip bilgisayarımıza kaydedebiliyoruz.…

Yazıya verilen oylar (Sende Oy ver! Teşekkürler)

Üye Oyu: 4.75 ( 1 votes)
0
1062.477 kez okundu

Hakkında Hakan KARA

1986 Rize/Çayeli doğumlu. Öğrencilik hayatında bir çok kulüp organizasyonlarında, etkinliklerde ve sempozyumlarda yer aldı. Sosyal medyayı aktif olarak kullanmasının yanında; bu blogu ile 2010 yılında Türkiye çapında yüzlerce katılımcının yer aldığı yarışmada 1. oldu. Kitap okumayı, araştırmayı ve yazmayı çok seviyor...

16 yorum

 1. :lol: :lol: :lol: :lol: sagol

 2. :lol: :lol: :lol: :lol: sagol

 3. buna ihtiyacım var

 4. buna ihtiyacım var

 5. güzel bir site

 6. güzel bir site

 7. harika bir paylaşım teşekkürler

 8. harika bir paylaşım teşekkürler

 9. Can Kavaklıoğlu

  Resimlerinizin boyutlarını küçültmek için şu siteyi de kullanabilirsiniz: http://www.resimboyut.com

 10. Can Kavaklıoğlu

  Resimlerinizin boyutlarını küçültmek için şu siteyi de kullanabilirsiniz: http://www.resimboyut.com

 11. emeğine eline sağlık usta çok güzel ve yararlı bi site bulmuşsun teşekkürler

 12. emeğine eline sağlık usta çok güzel ve yararlı bi site bulmuşsun teşekkürler

 13. ben bunu ne yapayım be :-x

 14. ben bunu ne yapayım be :-x

Bir Cevap Yazın

Hey, Hoş geldin!

Bir daha görüşmek ve başka konularda da paslaşmak için aşağıdaki sosyal medya bağlantılarımı takip eder misin?!

×