27 Ocak Salı , 2015 2:19:09
Bu yazıları da oku!
Anasayfa / Genel Kategoriler / Bilgisayar - İnternet ve Programlar / Neden beğenmediğiniz sayfaları beğenmiş gözüküyorsunuz?

Neden beğenmediğiniz sayfaları beğenmiş gözüküyorsunuz?

facebookGeçen gün facebookta dolaşırken, doğal olarak onlarca sekme arasında açmış olduğum bir sayfadan sonra ( tabii bunu bu makaleyi araştırıp bulduktan sonra farkettim. ) profilimde bir sayfayı beğendiğimi gördüm. Sayfa 60 küsür bin kişilik bir sayfaydı ve ben bu sayfayı ilk defa duyuyordum. Beğendiğimi de hatırlamadığım gibi, yeni profilimde gözüktüğü için o an beğenmiş olmam ve hatırlamam gerekirdi diye düşünüyordum. Bir an kendimi aptal hissettim ha. :)

Neyse ki, r10 ve google aramalarım sonucunda cevabı buldum, aşağıdaki makale birebir kopyası olmasa da yazımın sonunda vereceğim bağlantıdaki kaynaktan alınmıştır:

Facebook Click Jacking nedir ? Facebook Click Jacking nasıl yapılıyor?

Facebook da bir fan sayfasını yada bir page´i beğenmesekte beğenmiş gibi görünürüz. Aslında ister istemez beğenmişsinizdir o sayfayı. Bunun arkasında işte ClickJacking denilen yöntem yer almaktadır.

Bu iş nasıl işler, onu öğrenelim:

Az buçuk Javascript ve HTML bilginiz varsa, siz bile click jacking yapabilirsiniz, çünkü piyasada çatır çatır yazılmış bu tip scriptler yer almaktadır.

örnek kod ve videolar, anlatımlar için bkz: http://www.burakdursun.com/details/8458/facebook-click-jacking-nedir.html

Son olarak eklemek istediğim şey, nasıl korunuruz diyorsanız eğer cevap oldukça basit.

Dikkat edin.. :)

Aranan kelimeler:

  • facebookta beğendiğiniz sayfaları beğenmiş gözüküyorsunuz
  • ben begenmedigim halde sayfa begenilmis
  • facebook begenmedigin sayfalarin gozukmesi
  • facebookta beğenmediğim sayfalar beğenilmiş görünüyor
  • facebookta sayfanın filmlerde gözükmesi
  • facede beğenmediğim halde resimler beğeniliyor
  • instagramda benim begenmedigim fotoyu begendi
Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan Vista DNS Adresi Değiştirme Resimli Anlatım başlıklı dns adresi nasıl değiştirilir, dns değiştirme vista ve Vista konularında bilgi veren bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
1012.584 kez okundu

Hakkında Hakan KARA

1986 Rize/Çayeli doğumlu. Öğrencilik hayatında bir çok kulüp organizasyonlarında, etkinliklerde ve sempozyumlarda yer aldı. Sosyal medyayı aktif olarak kullanmasının yanında; bu blogu ile 2010 yılında Türkiye çapında yüzlerce katılımcının yer aldığı yarışmada 1. oldu. Kitap okumayı, araştırmayı ve yazmayı çok seviyor...

Bir yorum

  1. TRouBLeSHooTeR

    nefret ediyorum bu tür şeyleri yapanlardan.Sanane kardeşim,beğenmiyorsam beğenmemişimdir.

Bir Cevap Yazın