27 Aralık Cumartesi , 2014 7:54:33
Bu yazıları da oku!
Anasayfa / Genel Kategoriler / Bilgisayar - İnternet ve Programlar / Korumalı Pdf dosyasının korumasını kaldırma ve Kopyalama

Korumalı Pdf dosyasının korumasını kaldırma ve Kopyalama

grey Korumalı Pdf dosyasının korumasını kaldırma ve Kopyalama bilgisayar ve programlar ve internetArkadaşımın telefon ile araması sonrası bir türlü yazdırtmayı başaramadığı ve içeriğindeki metini kopyalayamadığı bir pdf dosyasını bana gönderdi. Biliyorsunuz adobe firmasının ürettiği pdf dökümanları içerisinde bilgilerinizi saklayabilir, korumalı hale getirterek değiştirilmesini engelleyebilirsiniz.

Fakat bazen de işinize yarayacak bir PDF dosyası üzerinde oynama yapma şansınız olmuyor. İşte Korumalı Pdf dosyasının korumasını kaldırma ve içerisindeki metni kopyalamak için yapmanız gerekenleri sizlere anlatıyorum. Aslında google kaynaklı bir çok çözüm var ama en kullanışlılarını ben size yazacağım.

1. pdfsifre.com adresine giriş yapıp korumalı pdf dosyasını karşıya yüklüyorsunuz ve yükleme sonrası site size online olarak, hiç bir program yardımı olmadan dosyanın koruması kaldırılmış halini indirme olanağı sağlıyor. Yararlı ve interneti olanlar için çabuk bir işlem.

Burada belirtmekte fayda var; googleye yazacağınız pdf unlocker, pdf korumasını kaldırma gibi anahtar kelimeler ile bir çok benzer online site de bulabilirsiniz, ben sizinle türkçe bir siteyi paylaşmak istedim sadece.

2. Pdf dosyalarımızı bilgisayarımıza yüklediğimiz bir program aracılığı ile kaldırma istersek bu işte en başarılı programlardan biri PDF Password Remover. http://www.pdfpasswordremover.com/download.html adresinden programı indirerek pdf dosyalarınızı korumasız hale getirebilirsiniz. – See more at: http://www.portalimiz.com/pdf-dosyalarinin-korumasini-kaldirma/#sthash.QYRrABya.dpuf

3. seçenek ise gmail kullanıcıları için; aslına bakarsanız bu seçenek ile belki de tam anlamıyla bir sonuç elde edemeyebilirsiniz ama korumalı pdf dosyasındaki herhangi bir metni kopyalamakla yetinecekseniz bu yöntemi deneyebilirsiniz: Şöyle ki: Gmail hesabımıza giriş yapıyoruz. Korumalı olan dosyayı kendi e-posta adresinize yolluyorsunuz. Gelen maili açtığınızda altta dosyanın sağında “Görüntüle” linkine tıklıyoruz. Google docs sayfası açıldığında sol üstte yer alan “Wiev” kısmından “Plain HTML”ye tıklıyorsunuz. Artık korumalı PDF dosyalarını rahatlıkla kopyalabilirsiniz.

Bu işlemlerden ilk 2 seçenekten birini yaptığınızda ilgili korumalı pdf dosyasını yazdırabilirsiniz de… Aklınızda olsun.

Okuduğunuz için teşekkürler. grey Korumalı Pdf dosyasının korumasını kaldırma ve Kopyalama bilgisayar ve programlar ve internet

Aranan kelimeler:

  • pdf deki yazıları kopyalama
  • pdf koruma kaldırma
  • andrid pdf de kopyalama nasıl yapılır
  • discovery yazı kopyalama
  • discovery yazi kopyalama silme
  • kopyalanmayan korumalı pdf dosyalarını kopyalama
  • pdf korumasını kaldırma
  • pdf te kilitli metin kopyalama
Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan serve.bannersdontwork.com virusünü temizleme başlıklı serve, serve.bannersdontwork ve trojan konularında bilgi veren bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
1021.128 kez okundu

Hakkında Hakan KARA

1986 Rize/Çayeli doğumlu. Öğrencilik hayatında bir çok kulüp organizasyonlarında, etkinliklerde ve sempozyumlarda yer aldı. Sosyal medyayı aktif olarak kullanmasının yanında; bu blogu ile 2010 yılında Türkiye çapında yüzlerce katılımcının yer aldığı yarışmada 1. oldu. Kitap okumayı, araştırmayı ve yazmayı çok seviyor...

Bir yorum

  1. çok ihtiyaca cevaben bir yazı olmuş eline sağlık :)

Bir Cevap Yazın

Hey, Hoş geldin!

Bir daha görüşmek ve başka konularda da paslaşmak için aşağıdaki sosyal medya bağlantılarımı takip eder misin?!

×