18 Aralık Perşembe , 2014 11:41:03
Bu yazıları da oku!
Anasayfa / Genel Kategoriler / Kişisel Yazılarım / Google’deki Son Yenilikler

Google’deki Son Yenilikler

Google’de arama yaparken, rastlantı sonucu ( ki google’nin bu tür şeyleri duyurduğunu hiç görmedim ) bazı yeniliklerini gördüm. Bu yeniliklerin ana amacı anladığım kadarıyla doğru sonuçlara ulaşmamızı sağlamak; tabii insifiyati tamamen kullanıcılara bıraktığı için ve özellikle türk kullanıcıların bu konuda amaçlarına ulaştıktan sonrasına bakmadıkları için nasıl bir sonuç - başarı alacaklarını bilmesem de, yararlı birşey. Ve umarım, umduklarını elde ederler =)

Google bu arama mantığı ile arama sayfalarının hemen altında sizin gerçekleştirmiş olduğunuz aramalara benzer bazı farklı arama sorgularını ekledi. Bunlar diğer alternatif aramalar benzeri olmasına rağmen, bazen anahtar kelime ile benzer kelimeleri de size sunuyor. Diğer bir değişiklik ise, sonuçların altında yer alan siteden alınmış blogğunn büyük olması ve bazı siteler için ek linkleri göstermesi ( özellikle ziyaretçi sayısı fazla olan ) Bunlar aramanız için daha iyi bir analizde bulunmanıza ve aramak istediğinize daha çabuk ulaşmanıza sebebiyet verici özellikler.

Bunların dışında, her arama yaptıktan sonra sayfanın en altında google ye bu aramalar için sizde URL ( link ) önerisinde bulunabileceksiniz, bu bir nevi google translate ( tercüme ) sayfasındaki mantığa benziyor; sağduyulu arkadaşların yardımıyla bu özellik daha doğru sonuçlara ulaşılmasına sebebiyet verebilir.

Son olarak da, arama yaptıktan sonra çıkan sonuçların hemen yanında ” beğendim ” ve ” kaldır ” seçeneklerinin olması. Bunlar da arama sonuçlarını daha sağlıklı hale getirmek için eklenmiş. 

Bütün bu özelliklerin başarıya ulaşması için, biz google sömürücülerinin bu özellikleri kullanmaları ve katkıda bulunmaları gerekir. Google aramalarında özellikle etiketler sayesinde çıkan alakasız sitelerin ortadan kalkması adına başarıya ulaşabilecek bir sistem geliştirdi bir nevi google. herkes için hayırlı olsun grey Googledeki Son Yenilikler

 

Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan kalbindeyim başlıklı bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
103.282 kez okundu

Hakkında Hakan KARA

1986 Rize/Çayeli doğumlu. Öğrencilik hayatında bir çok kulüp organizasyonlarında, etkinliklerde ve sempozyumlarda yer aldı. Sosyal medyayı aktif olarak kullanmasının yanında; bu blogu ile 2010 yılında Türkiye çapında yüzlerce katılımcının yer aldığı yarışmada 1. oldu. Kitap okumayı, araştırmayı ve yazmayı çok seviyor...

Bir Cevap Yazın

Hey, Hoş geldin!

Bir daha görüşmek ve başka konularda da paslaşmak için aşağıdaki sosyal medya bağlantılarımı takip eder misin?!

×