Ana Sayfa / Bilgisayar ve Programlar / Korumalı Pdf dosyasının korumasını kaldırma ve Kopyalama
Korumalı Pdf dosyasının korumasını kaldırma ve Kopyalama
Pin It

korumalı pdfArkadaşımın telefon ile araması sonrası bir türlü yazdırtmayı başaramadığı ve içeriğindeki metini kopyalayamadığı bir pdf dosyasını bana gönderdi. Biliyorsunuz adobe firmasının ürettiği pdf dökümanları içerisinde bilgilerinizi saklayabilir, korumalı hale getirterek değiştirilmesini engelleyebilirsiniz.

Fakat bazen de işinize yarayacak bir PDF dosyası üzerinde oynama yapma şansınız olmuyor. İşte Korumalı Pdf dosyasının korumasını kaldırma ve içerisindeki metni kopyalamak için yapmanız gerekenleri sizlere anlatıyorum. Aslında google kaynaklı bir çok çözüm var ama en kullanışlılarını ben size yazacağım.

1. pdfsifre.com adresine giriş yapıp korumalı pdf dosyasını karşıya yüklüyorsunuz ve yükleme sonrası site size online olarak, hiç bir program yardımı olmadan dosyanın koruması kaldırılmış halini indirme olanağı sağlıyor. Yararlı ve interneti olanlar için çabuk bir işlem.

Burada belirtmekte fayda var; googleye yazacağınız pdf unlocker, pdf korumasını kaldırma gibi anahtar kelimeler ile bir çok benzer online site de bulabilirsiniz, ben sizinle türkçe bir siteyi paylaşmak istedim sadece.

2. Pdf dosyalarımızı bilgisayarımıza yüklediğimiz bir program aracılığı ile kaldırma istersek bu işte en başarılı programlardan biri PDF Password Remover. http://www.pdfpasswordremover.com/download.html adresinden programı indirerek pdf dosyalarınızı korumasız hale getirebilirsiniz. - See more at: http://www.portalimiz.com/pdf-dosyalarinin-korumasini-kaldirma/#sthash.QYRrABya.dpuf

3. seçenek ise gmail kullanıcıları için; aslına bakarsanız bu seçenek ile belki de tam anlamıyla bir sonuç elde edemeyebilirsiniz ama korumalı pdf dosyasındaki herhangi bir metni kopyalamakla yetinecekseniz bu yöntemi deneyebilirsiniz: Şöyle ki: Gmail hesabımıza giriş yapıyoruz. Korumalı olan dosyayı kendi e-posta adresinize yolluyorsunuz. Gelen maili açtığınızda altta dosyanın sağında "Görüntüle" linkine tıklıyoruz. Google docs sayfası açıldığında sol üstte yer alan "Wiev" kısmından "Plain HTML"ye tıklıyorsunuz. Artık korumalı PDF dosyalarını rahatlıkla kopyalabilirsiniz.

Bu işlemlerden ilk 2 seçenekten birini yaptığınızda ilgili korumalı pdf dosyasını yazdırabilirsiniz de... Aklınızda olsun.

Okuduğunuz için teşekkürler. :)


Bu yazıyı paylaş:

 
Rastgele Haberler

Yorumlar   

 
0 #1 GleamFashion d-m-Y H:i
çok ihtiyaca cevaben bir yazı olmuş eline sağlık :)
Alıntı
 

Yorum ekle

Üye girişi yapmayan/Üye olmayan ziyaretçilerimiz, yorum ekleyebilirler; fakat yorumları yönetici onayından sonra sayfamızda gözükecektir.


Güvenlik kodu
Yenile

Sitemdeki yazıları alıntı olduğu belirtilmeden başka sitelerde yayınlanmamasını RİCA EDİYORUM, içeriklerin hepsinde EMEK vardır. Lütfen biraz saygı gösterelim. İçerikleri alıntı olduğunu belirterek ve web sayfamın linkini de ekleyerek paylaşımda bulunabilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür ediyorum. İYİ BLOGLAMALAR! ^_^